Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Prawdziwa historia Roberta Lewandowskiego

Prawdziwa historia Roberta Lewandowskiego

(fot. materiały prasowe)Mogłoby się wydawać, że o Robercie Lewandowskim – nowym piłkarskim bohaterze Polski – napisano i powiedziano już wszystko. Książka „Pogromca Realu. Moja prawdziwa historia” udowadnia, że jest inaczej. Biografia napisana przy udziale Roberta Lewandowskiego przez dziennikarza sportowego Wojciecha Zawiołę ukazała się 19 czerwca nakładem Wydawnictwa G+J Książki.

Piłkarski świat przecierał oczy ze zdumienia, kiedy polski piłkarz, Robert Lewandowski, strzelał cztery gole wielkiemu Realowi Madryt. Statystycy futbolu sięgali pamięcią daleko wstecz, by znaleźć analogiczną sytuację. Wkrótce „Lewy” stał się bohaterem już nie tylko polskich mediów – pisał o nim cały świat. I nadal pisze, bo przed Robertem jeszcze wiele lat kariery. Owe cztery gole strzelone przez niego w półfinale Ligi Mistrzów 2012/2013 stały się symbolem dotarcia Lewandowskiego na szczyt w wieku niespełna 25 lat.

Książka „Pogromca Realu. Moja prawdziwa historia” przedstawia drogę, która doprowadziła jednego z najsłynniejszych aktualnie polskich piłkarzy na szczyt sportowej kariery. Książka przedstawia prawdziwą historię jego dotychczasowego życia. Życia, które zaprowadziło go na Wembley, do finału Ligi Mistrzów. Pokazuje Lewandowskiego także od innej strony – tej niesportowej, jako zwykłego młodego mężczyznę.

– „To co wyróżnia tę książkę to fakt, że będzie jedyną biografią Roberta autoryzowaną przez niego samego i napisaną przy jego bezpośrednim udziale. Poza tym jest to książka o człowieku, nie tylko o piłkarzu. Zobaczycie Lewego takiego, jakim widzą go tylko najbliżsi.” – mówi Wojciech Zawioła.

O autorach:
Robert Lewandowski – ur. 21 sierpnia 1988 r., polski piłkarz, grający na pozycji napastnika. Grał m.in. w drużynie Lech Poznań, następnie Borussii Dortmund oraz w reprezentacji Polski. Uczestnik finałów Mistrzostw Europy 2012. W pierwszym meczu półfinału Ligi Mistrzów 2012/2013 przeciwko Realowi Madryt (4:1) Lewandowski zdobył 4 spektakularne bramki – został tym samym pierwszym w historii graczem, który osiągnął tak imponujący wynik na tym etapie rozgrywek. W 2012 Robert Lewandowski został sklasyfikowany na 70 pozycji w rankingu 100 najlepszych piłkarzy świata według „The Guardian”.

Wojciech Zawioła – dziennikarz sportowy, od 2001 roku związany z TVN24 i TVN, prezenter kanału nSport HD. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pracę w mediach rozpoczął w studenckim Radiu Egida, był korespondentem Radiowej Trójki i współpracownikiem Radia Katowice. Jest autorem powieści „Jest takie miejsce…” wydanej w lipcu 2011 r. i wywiadu-rzeki z Mariuszem Czerkawskim „Życie na lodzie” wydanego we wrześniu 2012 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


siedem − = 1

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 157 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony