Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Znamy pierwsze szczegóły Męskiego Grania 2014

Znamy pierwsze szczegóły Męskiego Grania 2014

(fot. materiały prasowe)Już wkrótce scena Męskiego Grania, którego wyłącznym sponsorem jest marka Żywiec, po raz kolejny zmieni się w tygiel niebanalnych dźwięków, inspiracji oraz niezwykłych muzycznych interpretacji. Żywiec już po raz czwarty wspiera utalentowanych początkujących muzyków, dla których stworzył konkurs Nowe Męskie Granie.

Od 24 maja internauci mogą decydować, którzy z artystów wystąpią na dedykowanym tylko im koncercie. Następnie, sześć wybranych przez publiczność zespołów wyruszy w trasę koncertową Męskie Granie 2014.

Męskie Granie to jedno z najważniejszych wydarzeń na kulturalnej mapie Polski. Jego głównym celem jest promowanie rodzimych artystów i udowadnianie, jak różnorodna, bogata i daleka od banału jest polska scena muzyczna. Ważnym elementem projektu jest wspieranie muzyków początkujących lub nieznanych dotąd szerokiej publiczności.

Męskie Granie to projekt, który nieustannie się rozwija, podobnie jak jego integralna część – konkurs Nowe Męskie Granie. W tym roku specjalnie dla nieznanych jeszcze szerokiej publiczności artystów, przygotowany zostanie dedykowany koncert. Już 28 czerwca na stworzonej tylko dla nich scenie w Sopocie, będą mogli zaprezentować słuchaczom swoją twórczość i zdobyć szansę na występ podczas jednego z koncertów w ramach trasy Męskie Granie 2014. Biorący udział w projekcie muzycy zostali ukształtowani przez inną historię i wpływy. Podczas koncertu każdy z nich na nowo zinterpretuje swoje muzyczne korzenie. Na sopockiej scenie zaprezentuje się dziesięć zespołów, które zdobędą największe uznanie wśród głosujących. Akcja rozpoczęła się 24 maja w audycji „Myśliwiecka 3/5/7” na antenie Trójki.

W tym roku do udziału w konkursie Piotr Stelmach, dziennikarz radiowej Trójki, wyselekcjonował 20 zespołów:
Agyness B. Marry, AKX, Bulbwires, Cinemon, Derlak/Trąbczyński/Szablowski Trio, Drekoty, Karate Free Stylers, Magnificent Muttley, Michał Przerwa-Tetmajer, MIKROBI.T, MoMo, ØRGANEK, Patrick The Pan, Ryba And The Witches, Saluminesia, Tetrix, The Esthetics, The Freuders, The Saturday Tea, The Shipyard.

Fani, głosując przy pomocy dedykowanej aplikacji na profilu wydarzenia na Facebooku (www.facebook.com/meskiegranie), zdecydują, które dziesięć formacji wystąpi na przygotowanym dla nich  koncercie w Sopocie. O tym, kto stanie przed publicznością, dowiemy się 20 czerwca. Następnie, 29 czerwca po koncercie rozpocznie się drugi etap głosowania. Zostanie w nim wybranych sześć zespołów, które wyruszą w trasę koncertową Męskie Granie 2014. Wyniki poznamy 4 lipca.

Więcej o Męskim Graniu już wkrótce na: www.meskiegranie.pl
Wyłącznym sponsorem projektu Męskie Granie jest marka Żywiec.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


− 9 = zero

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 841 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony