Jestes tutaj: Home » slider » Agnieszka Szulim, Filip Chajzer i Marcin Prokop z licencją wyścigową

Agnieszka Szulim, Filip Chajzer i Marcin Prokop z licencją wyścigową

(fot. materiały prasowe)Volkswagen Castrol Cup rozpoczął się 23 kwietnia na torze Hungaroring, a finałowa runda odbędzie się w dniach 27-29 września na torze w Poznaniu. Podczas 7 weekendów wyścigowych, obok 21 kierowców z 8 krajów pojawią się VIP Drivers.

Zmierzą się oni z torem wyścigowym, pucharowym – 310KM Volkswagenem Golfem i… ze sobą. Pierwszym sprawdzaniem umiejętności i predyspozycji gwiazd do ścigania się na torze było uzyskanie licencji wyścigowej. Z tą przepustką, już wkrótce w roli kierowców wyścigowych, zobaczymy na torze: Agnieszkę Szulim, Filipa Chajzera i Marcina Prokopa.

Gdzie najlepiej w Polsce poczuć smak wyścigowej rywalizacji i zacząć poważną przygodę z motorsportem? Oczywiście na Torze Poznań. Właśnie tam pierwsze kroki w stronę debiutu za kierownicą pucharowego Volkswagena Golfa GTI postawili VIP Drivers. Odbyli szereg szkoleń teoretycznych oraz praktycznych zdobywając odpowiednią wiedzę i umiejętności właściwe dla kierowcy wyścigowego.

Tor Poznań przywitał Agnieszkę Szulim, Filipa Chajzera i Marcina Prokopa dwoma gotowymi do jazdy Golfami – GTI i GTD. Po niezliczonych kilometrach pokonanych na poznańskiej pętli w ramach ćwiczeń,  przyszedł czas na ostateczny egzamin. Ocenie poddane zostały nie tylko umiejętności związane z jazdą po torze, ale także reakcją i właściwym stosowaniem się gwiazd do sygnalizacji sędziów.

– „Agnieszka, Filip i Marcin mimo małego doświadczenia w jeździe po torze, wykazali się sporymi umiejętnościami. Przyswojenie informacji teoretycznych to jedno, ale wykorzystanie ich podczas jazdy to już zupełnie inna historia. Na szczęście nasi kursanci ujawnili swój niewątpliwy talent, co pozwoliło im zdać trudny egzamin na licencję zawodnika wyścigowego. Pierwszy krok do profesjonalnej rywalizacji na torze mają za sobą. Trzymam kciuki za ich starty i życzę wielu sukcesów” – mówi Bartosz Bieliński z Automobilkubu Wielkopolskiego, opiekun gwiazd podczas realizacji licencji.

Agnieszka Szulim wzięła udział w II rundzie Volkswagen Castrol Cup na torze EuroSpeedway w Lausitz (Niemcy). Był to jej debiut w roli kierowcy wyścigowego i pierwsze spotkanie z samochodem wyścigowym na torze. Jazda po niemieckim torze pozwoliła Agnieszce poczuć atmosferę sportowej rywalizacji, doświadczyć niesamowitych emocji i potrenować przed startem w III rundzie, która odbędzie się na torze w Poznaniu.

– „Uwielbiam emocje i adrenalinę jaką daje rywalizacja za kierownicą, ale kurs i egzamin na licencję pokazał mi ile jeszcze miałam i ciągle mam do poprawienia. Jestem perfekcjonistką, więc cieszę się, że mimo świetnej zabawy przede wszystkim bardzo dużo się nauczyłam. Stresu było sporo, ale udało się zdać egzamin i teraz będę mogła pokazać na co tak naprawdę mnie stać!” – mówi Agnieszka Szulim, VIP Driver Volkswagen Castrol Cup 2014.

Zielone światło do startów w pucharze Volkswagen Castrol Cup otrzymali także Filip Chajzer i Marcin Prokop. Kiedy i gdzie się pojawią? Co dzisiaj mówią o swoim udziale?

– „Udało się! Mam swoją pierwszą licencję w życiu. Może James Bond ma jeszcze lepszą ale ja mam za to fajniejszą furę 😉 Wyścigową tak jak licencję. Zdobyłem ją Volkswagenem Golfem GTI i szczerze… nie mogę się doczekać wejścia za kierownice pucharowej wersji Golfa. Bo jeśli przeciążenia na torze w GTI wysyłają moje ciśnienie w kosmos to co stanie się podczas pierwszego wyścigu Volkswagen Castrol Cup ? Będzie się działo!” – obiecuje Filip Chajzer, VIP Driver Volkswagen Castrol Cup 2014.   

– „Jeździłem w życiu szybkimi samochodami już nie raz, ale to, jakie wrażenia pozostawia walka z samym z sobą i limitami auta na wyścigowym torze jest niesamowite. Do tego egzamin z tego jak odpowiednio zachować się na nim, żeby nie dostać czarnej flagi i nie zakończyć wyścigu przedwcześnie dodatkowo podsyca atmosferę. Było ciężko, ale wszystko się udało. Czekamy na pierwszy start już w prawdziwym wyścigowym Golfie” – informuje Marcin Prokop, VIP Driver Volkswagen Castrol Cup 2014.

Co działo się na Torze Poznań i co o swoim udziale mówią gwiazdy? Film z przebiegu licencji wyścigowej: wagen Castrol Cup oraz w mediach społecznościowych VIP Drivers.

Kalendarz siedmiu rund Pucharu Volkswagen Castrol Cup prezentuje się następująco:
* 25-27 kwietnia – Hungaroring (Węgry)
* 23-25 maja – EuroSpeedway Lausitz (Niemcy)
* 13-15 czerwca – Tor Poznań (Polska)
* 8-10 sierpnia – Autodrom Most (Czechy)
* 22-24 sierpnia – Slovakia Ring (Słowacja)
* 12-14 września – Automotodrom Brno (Czechy)
* 26-28 września – Tor Poznań (Polska)

www.volkswagencastrolcup.pl – najświeższe informacje. Na stronie internetowej pucharu www.volkswagencastrolcup.pl dostępne są informacje dotyczące wszystkich rund, zawodników, torów wyścigowych oraz samochodu. W ciągu weekendu wyścigowego publikowane będą aktualne informacje o przebiegu treningów, kwalifikacji oraz wyścigów. W zakładce media zamieszczane są komunikaty prasowe oraz zdjęcia.

Castrol wspiera najlepszych
W ramach globalnego partnerstwa, marki Castrol i Volkswagen już od wielu lat realizują wspólne projekty w sportach motorowych odnosząc liczne sukcesy takie jak na przykład zwycięstwo Sebastiana Ogiera w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Współpraca oznacza również opracowywanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych i udoskonalanie olejów i innych płynów eksploatacyjnych, które są stosowane fabrycznie w autach grupy Volkswagen. Pucharowa wersja Volkswagena Golfa GTI wyposażona w silnik benzynowy 2.0 TSI o mocy 260 KM, zalana jest olejem Castrol EDGE Professional Longlife III 5W-30.

Sponsorzy główni: Castrol, Hankook, VW Bank Polska oraz STS Centrum Dystrybucji Samochodów.
Partnerzy: VW Motorsport, Volkswagen R GmbH, PZM, ATS, OMP, Bilstein oraz Eibach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


× osiem = 8

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 787 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony