Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Legendarny bard muzyki folkowej na ekranach Multikina

Legendarny bard muzyki folkowej na ekranach Multikina

(fot. materiały prasowe)Zobacz początki młodego, charyzmatycznego i gniewnego muzyka! Kultowy dokument „Bob Dylan. Nie oglądaj się za siebie” z wyśmienitą ścieżką dźwiękową tylko 27 maja w Multikinie!

Już 27 maja „Bob Dylan. Nie oglądać się za siebie” w Multikinie. Dokument, który został zrealizowany w czasie trasy koncertowej Boba Dylana w 1965 roku. Koncertował wówczas z innymi gwiazdami muzyki folk jak Joan Baez i Donovanem. Ten okres okazał się punktem zwrotnym w karierze muzyka. Postanowił on bowiem wtedy zelektryfikować swój zespół, przez co wielu fanów odwróciło się od niego. W efekcie publiczność na festiwalu folkowym w Newport wygwizdała jego występ. Wydarzenia te zaowocowały jednak płytami „Subterranean Homesick Blues”, „Highway 61 Revisited” oraz jego największym arcydziełem, „Blonde on Blonde”. Jest to jeden z najważniejszych dokumentów ery rocka, wymieniany obok „A Hard Day’s Night”. Ostatnia akustyczna trasa młodego Boba Dylana w Wielkiej Brytanii, kiedy radio promuje już „elektryczne” utwory z albumu „Bringing It All Back Home”, płyty na której narodził się folk-rock.

Liczne fragmenty koncertowe są znakomite, jednak o wartości filmu przesądziły sekwencje pozamuzyczne. Kamery towarzyszą artyście od lotniska, przez pokoje hotelowe, garderoby, konferencje prasowe i limuzyny. W dokumencie będzie można zobaczyć również jak kwitnie romans młodego artysty Dylana – poety z „Królową Muzyki Folk”, znaną już wtedy i uznaną Joan Baez. Film portretuje prawdziwego Dylana tamtego okresu – pewnego siebie, ale nie zarozumiałego, charyzmatycznego i czarującego. W filmie wypowiadają się przyjaciele muzyka – Joan Baez (z którą łączył go romans w trakcie trasy), Donovan i Alan Price (członek The Animals).

Bob Dylan urodził się jako Robert Allen Zimmerman w 1941 roku. Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i kultowych postaci współczesnej sceny muzycznej. Ciężko zaklasyfikować go jako artystę jednego stylu, ponieważ w swojej twórczości czerpał z jazzu, folku, country, rock and rolla czy muzyki gospel. Jest zdobywcą licznych nagród, w tym OSCARA® i Złotego Globu za utwór „Things Have Changed” do filmu „Cudowni chłopcy” i 10 statuetek Grammy. Od 1996 roku jest wymieniany wśród kandydatów do nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Czytaj wiecej: http://www.planeteplus.pl/dokument-bob-dylan-nie-ogladac-sie-za-siebie_42443#ixzz31bS8invh

„Bob Dylan. Nie oglądać się za siebie” będzie można zobaczyć 27 maja o godz. 20:00 w  kinach sieci Multikino: Gdańsk, Szczecin, Poznań – 51, Silver Screen Łódź, Warszawa – Złote Tarasy, Wrocław – Pasaż, Kraków, Lublin, Katowice, Rzeszów.

Ceny biletów:
– Normalna: 15 zł
– Facebook: Cena specjalna – 12 zł – oferta ograniczona ilościowo

 Bilety już w sprzedaży. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


4 − = dwa

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 787 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony