Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Rusza Sopot TOPtrendy Festiwal 2014

Rusza Sopot TOPtrendy Festiwal 2014

(fot. materiały prasowe)Ponad 100 artystów na scenie, tysiące ludzi na widowni Opery Leśnej w Sopocie i miliony widzów przed telewizorami. Największe muzyczne wydarzenie roku – Sopot TOPtrendy Festiwal 2014 – rusza już w ostatni weekend maja!

Piątkowy wieczór, 30 maja, to przede wszystkim artyści, którzy sprzedali największą ilość płyt – zobaczymy ich w niepowtarzalnym koncercie TOP. Doceniając rosnącą rolę sprzedaży muzyki w formie cyfrowej, podczas pierwszego festiwalowego wieczoru nagrodzimy również tych wykonawców, których przeboje sprzedały się w sieci w milionach plików. Pierwszy dzień Festiwalu to również dwa wyjątkowe koncerty dwóch całkowicie różnych muzycznych osobowości. Na scenie świętować z nami będą: piękna 30-letnia niezapomniana Urszula, oraz piękna 20-letnia, niepokorna Agnieszka Chylińska. Drugiego dnia, podobnie jak przed rokiem, w Operze Leśnej zabrzmią największe przeboje roku, a po nich sceną zawładną młodzi, ciekawi artyści, którzy zmierzą się w konkursie „Trendy 2014”. Niedziela tradycyjnie należeć będzie do kabaretowej śmietanki, czyli najzabawniejszych ludzi w Polsce. Artyści XI Sopockiej Nocy Kabaretowej pożartują sobie tym razem z facebookowej mody Polaków na „Lubię To!”.

30 maja, w pierwszym dniu Sopot TOPtrendy Festiwal czekają nas trzy wyjątkowe koncerty. Koncert TOP, oraz dwa niezwykłe koncerty dwóch różnych kobiet, osobowości polskiej sceny muzycznej i wspaniałych wokalistek. Urszula swoją drogę na szczyt zaczynała w latach 80-tych, o Agnieszce Chylińskiej świat usłyszał po raz pierwszy w latach 90-tych. Łączy je miłość do muzyki, obie piszą często osobiste teksty do swoich piosenek, ale najważniejsze są wielkie przeboje, którymi każda z nich zapisała się na stałe w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Obie mają rockowy pazur, ale w swojej muzyce pokazywały też bardziej łagodną, kobiecą naturę. Wieczór rozpoczniemy od jubileuszu jednej z nich. 30-lecie pracy artystycznej będzie świętować z nami Urszula, jedna z najbardziej utytułowanych wokalistek, laureatka wielu nagród, m. in. Bursztynowego Słowika. Kilka razy znikała ze sceny w trudnych momentach swojego życia, by powrócić na nią jeszcze silniejsza. Dzięki wielkiemu talentowi i ciężkiej pracy w studiu może dziś poszczycić się sporą kolekcją złotych, platynowych i multiplatynowych płyt. Wiele spraw w jej życiu, było dziełem przypadku i zrządzenia losu, już od pierwszego pojawienia się na scenie gdy zaczynała karierę z Budką Suflera w wieku 17 lat. Dziś jest świadomą, doświadczoną i otwartą na świat artystką, która wciąż potrafi zaczarować nas swoją delikatnością. Dynamiczna w życiu prywatnym, pomimo wielu zakrętów, które przeżyła wciąż ma wielką wiarę w ludzi i potrzebę tworzenia. Któż z nas nie pamięta jej wielkich przebojów: „Dmuchawce, latawce, wiatr”, „Malinowy król”, „Na sen”, „Konik na biegunach”, „Niebo dla ciebie” czy „Rysa na szkle”. Jej ciepły, dziewczęcy głos od zawsze zjednywał jej fanów, a koncerty, bez których jak przyznaje marnieje, stały się jej prawdziwym żywiołem. To będzie pełen przebojów, wyjątkowy koncert Urszuli.

Koncert TOP to 10 artystów, którzy w ostatnim roku, zgodnie z Regulaminem, sprzedali najwięcej płyt. W tym elitarnym gronie znaleźli się tym razem (kolejność alfabetyczna): Dawid Podsiadło, Edyta Bartosiewicz, Enej, KULT, LemON, O.S.T.R. & Hades, Paluch, Sylwia Grzeszczak, T. Love i Zakopower. Piątkowego wieczoru nagrodzimy również artystów, którzy w erze rosnącej sprzedaży plików cyfrowych dotarli w ten sposób ze swoimi piosenkami do największej liczy odbiorców. To właśnie ich przeboje: „W stronę słońca” Eweliny Lisowskiej, „Thank You Very Much” Margaret i „Tak blisko” Rafała Brzozowskiego sprzedawały się najlepiej. Koncert TOP poprowadzą Krzysztof Ibisz, Paulina Sykut – Jeżyna i Maciej Dowbor.

Wieczór zakończymy z gwiazdą niepokorną i do bólu prawdziwą. W sercu i duszy rockmanką, a prywatnie kochającą, łagodną matką – Agnieszką Chylińską. 20 lat na scenie to doskonały pretekst do zorganizowania niecodziennego koncertu z jej największymi przebojami. W wieku 18 lat przeszła klasyczny bunt, decydując się na martensy i ostrą muzykę rockową kosztem filologii romańskiej, której chciał dla niej ojciec. Przez 9 lat była wokalistą O.N.A. zdobywając serca fanów mocnym niskim głosem i szczerymi tekstami. Dotarła na szczyt. Z jego wysokości dostrzegła, że stała się więźniem własnego wizerunku, sukces ją zabija i wypala, a bunt zwyczajnie minął. Dziś ma 38 lat od wielu lat jest szczęśliwa i zakochana i ma zupełnie inne życiowe priorytety – rodzinę i dzieci. To z myślą o nich napisała dwie książki, a dzięki spontanicznej naturze, która wpłynęła na wiele nagłych zwrotów w jej życiu, doskonale, choć nie bez trudu odnalazła się w nowej rzeczywistości. W 2009 roku zaszokowała całą Polskę. Z mrocznej rockmanki, przeistoczyła się w królową tanecznych parkietów. Wróciła popowo – taneczną płytą „Modern Rocking” z muzyką dojrzałą, zaskakującą i nowoczesną. Płyta szybko zdobyła status platyny, a piosenka „Nie mogę cię zapomnieć” stała się super przebojem. Dziś jak przyznaje powoli pracuje w studiu, by dać coś swoim fanom, którzy jak ona przez te 20 lat mocno się zmienili. Na dobry początek, 30 maja wystąpi na Sopot TOPtrendy Festiwal 2014 – będzie to pełen niespodzianek, koncert podsumowujący to, co w tych 20 – latach scenicznego życia Agnieszki Chylińskiej było najciekawsze i najlepsze.

Drugiego dnia Festiwalu zapraszamy widzów, podobnie jak przed rokiem, na najbardziej przebojowy koncert tego lata. Uwielbienie fanów, miliony odtworzeń w serwisie Youtube, i topowe miejsca na listach przebojów dały najpopularniejszym wykonawcom przepustkę, aby mogli pojawić się w koncercie „Największe przeboje roku”. Tylko u nas na jednej scenie wystąpią artyści, których hity od czerwca 2013 do dziś, szturmem zdobyły szczyty list przebojów i długo utrzymywały się wśród najchętniej odtwarzanych piosenek na radiowych playlistach. W tym roku wśród nich znaleźli się m. in.: Piersi z „Bałkanicą”, Donatan i Cleo z hitem „My, Słowianie”, Red Lips z piosenką „To co nam było”, Patrycja Markowska – „Dzień za dniem”, LemON z piosenką tytułową do filmu „Wkręceni”, Bracia z utworem „Wierzę”, Rafał Brzozowski „Nie mam nic”, Poparzeni Kawą 3 z przebojowym „Byłaś dla mnie wszystkim”, Marta Podulka – „Nieodkryty ląd”, czy Margaret z energetycznym „Wasted”. Wykonawcy, których piosenki usłyszymy w koncercie staną do konkursu na „Największy przebój roku”, który wybiorą widzowie w głosowaniu SMS-owym. Koncert „Największe przeboje roku” poprowadzą Paulina Sykut – Jeżyna i Maciek Rock.

Drugi dzień festiwalowych emocji zakończy konkurs „Trendy”, w którym wystąpią młodzi, najciekawsi polscy wykonawcy. Koncert „Trendy” jest od samego początku istnienia Festiwalu jego bardzo istotną częścią. Od 11 lat zmaganiom rokujących artystów w konkursie uważnie przygląda się prasa oraz najważniejsi dziennikarze radiowi i promotorzy w Polsce. Laureatami konkursu „Trendy” są m.in.: Andrzej Smolik, Sistars, Zakopower, Bracia, Volver  czy Jula.

W tym roku do konkursu napłynęło 414 zgłoszeń. Spośród nich przedstawiciele największych i kluczowych rozgłośni radiowych w Polsce oraz organizator – Telewizja POLSAT, wybiorą finalistów konkursu. Młodych wykonawców zobaczymy na scenie 31 maja i przekonamy się, który z nich zgarnie nagrodę artysty „Trendy”. Gościem specjalnym koncertu będą ubiegłoroczni laureaci Sebastian Riedel i zespół Cree. W tym roku konkurs „Trendy 2014” poprowadzą Karol Golonka, Jarosław Sadza, Marcin Szczurkiewicz i Michał Tercz czyli Kabaret Skeczów Męczących wspólnie z Agnieszką Popielewicz i Maciejem Dowborem.

W ostatnim dniu Sopot TOPtrendy Festiwal 2014, w niedzielę 1 czerwca, na scenie zagości kabaretowo – satyryczna śmietanka, czyli najlepsi z najlepszych specjaliści od poprawiania humoru. Wokół nas jest wiele rzeczy, które lubimy. Jedni z nas wolą śpiew, inni taniec, jeszcze inni kabaret. Ktoś lubi aktorów, a ktoś inny gwiazdy sportu. Jedni gotują sami, a inni lubią pójść do chińskiej restauracji Kabaretu Ani Mru Mru. I dlatego oglądając XI Sopocką Noc Kabaretową każdy znajdzie dla siebie coś, co lubi zgodnie z wszechobecnym facebookowym – „LUBIĘ TO!”. Wśród gwiazd XI Sopockiej Nocy Kabaretowej zobaczymy m. in. Kabaret Ani Mru Mru, Marcina Dańca, Cezarego Pazurę, Kabaret Smile, Kabaret Pod Wyrwigroszem, Ireneusza Krosnego, Andrzeja Grabowskiego, Jerzego Kryszaka, Kabaret Młodych Panów. W Międzynarodowym Dniu Dziecka oczywiście satyrycy nie zapomną o najmłodszych. Przypomną że „wszystkie dzieci nasze są” i że bardzo je lubimy – zwłaszcza niesfornego Marcinka – Marcina Dańca. Nie zabraknie premierowych skeczów, których tematem będą dzieci i ich relacje z dorosłymi. Gospodarzem wieczoru i jak zwykle czarującym konferansjerem – gawędziarzem będzie sam Piotr Bałtroczyk.

Siłą Sopot TOPtrendy Festiwal są ludzie, którzy tworzą jego markę i są z nim związani od lat. Koncerty pierwszego dnia Festiwalu będzie reżyserował Bolesław Pawica, drugi dzień wyreżyseruje Konrad Smuga. Reżyserem XI Sopockiej Nocy Kabaretowej będzie Szymon Łosiewicz. Scenografię zaprojektuje Giorgos Stylianou, a producentem Festiwalu jest Eryk Szulejewski.

Sopot TOPtrendy Festiwal nie byłby dziś marką i nie osiągnąłby takiego sukcesu, gdyby nie doskonała współpraca z miastem Sopot oraz Bałtycką Agencją Artystyczną „BART”, partnerami Festiwalu. Sprawdzonym, wieloletnim parterem medialnym Sopot TOPtrendy Festiwal 2014 jest radio RMF FM, które jest z nami od 7 lat. Oficjalnymi partnerami technologicznymi i dostawcami szybkiego internetu LTE na potrzeby Sopot TOPtrendy Festiwal 2014 są Plus i Cyfrowy Polsat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


trzy × = 15

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 129 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony