Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Już dziś spotkanie z Olgierdem Świerzewskim, autorem powieści „Zapach miasta po burzy”

Już dziś spotkanie z Olgierdem Świerzewskim, autorem powieści „Zapach miasta po burzy”

(fot. materiały prasowe)„Dawno – a może nigdy – nie czytałem tak potężnego pod każdym względem i odważnego prozatorskiego debiutu.” – pisze o książce „Zapach miasta po burzy” Leszek Bugajski, krytyk literacki i recenzent „Newsweeka”. Spotkanie z autorem powieści, Olgierdem Świerzewskim, odbędzie się dziś, 7 maja o godzinie 19:00 w MiTo art café books w Warszawie.

„Zapach miasta po burzy” to napisana z rozmachem historia miłości i walki dwóch geniuszy na tle chylącego się ku upadkowi mocarstwa i rodzącej się nowej Rosji. Olgierd Świerzewski pozwala czytelnikom ponownie spojrzeć na Rosjan, a przede wszystkim lepiej zrozumieć naród od wieków żyjący w cieniu władzy, która od zawsze sprawuje nad nim pełną kontrolę. Nie inaczej jest z bohaterami książki, którym mimo to udaje się zachłysnąć Zachodem. Przeżywają fascynacje symbolami zakazanej popkultury – pierwszymi dżinsami, przemyconym „Playboyem” – i wizją życia na emigracji, poznają smak pierwszego łyku wolności, co często skłania ich do dramatycznych decyzji. Olgierd Świerzewski zabiera czytelnika także w podróż po salonach europejskich stolic, odkrywa przed nim życie światowych elit, opisuje głośne ucieczki z Rosji. W „Zapachu miasta po burzy” autor śmiało nawiązuje do Złotego Wieku literatury rosyjskiej. Czytelnik odnajdzie tu wielką historię rodem z Tołstoja i ciemną stronę rosyjskiej natury niczym u Dostojewskiego.

Olgierd Świerzewski jako szesnastolatek wygrał konkurs dramaturgiczny „Szukamy Polskiego Szekspira”. Już wtedy sam Tadeusz Różewicz widział w nim wielkiego pisarza. Na długi czas porzucił pisanie na rzecz prawa i ekonomii. Kilka lat temu na deskach Teatru Powszechnego w Warszawie wystawiano sztukę komediową „Po naszemu” jego autorstwa. Doradzał arcymistrzom szachowym, Anatolijowi Kaprowowi i Garri Kasparowowi, gdy połączyli oni siły w walce o zmiany w szachowym świecie.

Spotkanie odbędzie się w środę, 7 maja o godzinie 19.00 w MiTo art café books przy ulicy Waryńskiego 28 w Warszawie. Poprowadzi je Leszek Bugajski – krytyk literacki i recenzent „Newsweeka”. Na spotkaniu będzie możliwość zakupienia książki w promocyjnej cenie 39 złotych.

Spotkanie z Olgierdem Świerzewskim:
7 maja 2014, środa, godz. 19:00

MiTo art café books, ul. Waryńskiego 28 w Warszawie
Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/517305905065740

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


trzy + 4 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 040 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony