Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Dolly Parton powraca z nowym albumem

Dolly Parton powraca z nowym albumem

(fot. materiały prasowe)Ikona muzyki popularnej, aktorka, kompozytorka i producentka muzyczna Dolly Parton powraca z nową płytą „Blue Smoke”!

Nagranie powstało przy współpracy wytwórni Dolly Records i Sony Masterworks. Płyta utrzymana w klimacie country/pop jest uważana za jedną z najlepszych w karierze Parton. W styczniu Artystka wyruszy w światową trasę koncertową.

„Na tej płycie słychać wszystkie kolory mojego życia, we wszystkich gatunkach muzycznych, jakimi zajmowałam się przez lata” – mówi Dolly Parton. – „W piosenkach „Banks of The Ohio” i „If I Had Wings” słychać góry, a ja śpiewam jak na swoich pierwszych płytach. Z kolei moja wrażliwa i sentymentalna natura uwidacznia się w utworach „Miss You – Miss Me” and „Unlikely Angel”, a dusza country w „Home”, „Blue Smoke” i „Don’t Think Twice”.

„Blue Smoke” oddaje charakter Smoky Mountains w Tennessee, gdzie wychowała się Dolly Parton, a brzmienie w dużym stopniu nawiązuje do jej korzeni i jest powrotem do albumów, które stworzyła na przełomie XXI w.

– „To wydaje się mieć najwięcej smaku bluegrass-country” – mówi Artystka. – „Wykorzystaliśmy wszystkie instrumenty bluegrass. Jednym z powodów, dla którego płyta nazywa się „Blue Smoke” jest to, że ma brzmienie bluegrassu z Smoky Mountains. Piosenka „Blue Smoke” opowiada o pociągu o nazwie Blue Smoke”.

Większość utworów napisała Dolly, ale na płycie znajdują się też jej własne wersje piosenek: Bon Jovi „Lay Your Hands On Me” i Boba Dylana „Don’t Think Twice It’s All Right”.

Dolly Parton jest najczęściej nagradzaną gwiazdą country wszechczasów. Otrzymała 25 RIAA złotych, platynowych i multi-platynowych nagród, 25 jej utworów osiągnęło #1 na listach Billboard Country, co jest rekordem zestawienia. W ciągu ostatnich 40 lat nagrała 110 singli. Suma sprzedaży singli, albumów, kompilacji, cyfrowych pobrań oraz kompilacji, na których wykorzystano jej utwory to 100 milionów rekordów na całym świecie. Dolly zdobyła 7 nagród Grammy, 10 Country Music Association Awards, 5 Academy of Country Music Awards, 3 American Music Awards i jest jedną z pięciu artystek, które zdobyły Country Music Association’s Entertainer of the Year Award.

Singlem promującym wydawnictwo jest piosenka „Blue Smoke”:

W sieci pojawiły się również materiały video, w których Dolly opowiada o płycie: https://music.yahoo.com/blogs/our-country/dolly-parton-talks–blue-smoke–track-by-track-151418196.html

Tracklista:

1. Blue Smoke
2. Unlikely Angel
3. Don’t Think Twice
4. You Can’t Make Old Friends (Kenny Rogers feat. Dolly Parton)
5. Home
6. Banks Of The Ohio
7. Lay Your Hands On Me
8. Miss You-Miss Me
9. If I Had Wings
10. Lover du Jour
11. From Here To The Moon And Back (Willie Nelson feat. Dolly Parton)
12. Try

Premiera płyty 13 maja 2014 roku. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


× pięć = 30

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 787 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony