Jestes tutaj: Home » slider » Pobiegli dla tych, którzy biegać nie mogą

Pobiegli dla tych, którzy biegać nie mogą

(fot. materiały prasowe)Pierwszy światowy bieg Wings for Life World Run odbył się 4 maja na całym świecie! Na starcie 34 tras, w 32 krajach na 6 kontynentach jednocześnie wystartowało kilkadziesiąt tysięcy uczestników 136 narodowości. Światowym zwycięzcą biegu, w którym chodziło o to aby uciekać przed jadącym specjalnym samochodem pościgowym został Lemawork Ketama – Etiopczyk startujący w Austrii.

Z kolei w  Polsce jedyny bieg odbył się w Poznaniu. Spośród 1156 uczestników, którzy stanęli na linii startu, najlepszy okazał się Grzegorz Urbańczyk, członek Drużyny Szpiku, który pokonał 49,08 km, a najdalej z kobiet pobiegła Agnieszka Głomb, która pokonała dystans 38,81 km. Wydarzenie miało na celu zwrócić uwagę i  pogłębić problem uszkodzonego rdzenia kręgowego, a wszystkie zebrane środki w 100% zostały przeznaczone na badania nad metodą leczenia tego schorzenia.

Światowy bieg rozpoczął się dokładnie o godzinie 10:00 UTC czyli w Polsce o godzinie 12:00, bez względu na panujące warunki atmosferyczne oraz porę dnia. Wings for Life World Run w Polsce wystartował w Poznaniu z terenu przy Jeziorze Maltańskim. Na zawodników czekała stukilometrowa trasa. Pierwszy raz w historii biegów dystans nie miał klasycznej linii mety – wyznaczał ją jadący za zawodnikami Samochód Pościgowy, który wyruszył 30 minut po oficjalnym rozpoczęciu zawodów. Uczestnicy kończyli bieg w momencie wymijania ich przez „ruchomą linię mety”. Za sterami Samochodu Pościgowego zasiadł Michał Kościuszko,  kierowca rajdowy.

– „Kiedy wyprzedzałem zawodników cieszyłem się razem z nimi, widziałem ich walkę o każdy metr i radość, kiedy kończyli bieg! Przeżywałem to wydarzenie razem z uczestnikami!” – powiedział po zakończeniu biegu Michał Kościuszko.

Najdłużej uciekającym przed Samochodem Pościgowym zawodnikiem w Polsce był Grzegorz Urbańczyk, członek poznańskiej Drużyny Szpiku.

„Przystąpiłem do startu z założeniem, że przebiegnę 10 lub 15 kilometrów. Nie sądziłem, że wygram. To nie było najważniejsze, liczył się dla mnie szczytny cel. Bardzo podobała mi się również sama formuła biegu” – powiedział tuż po wygranej Grzegorz Urbańczyk, polski zwycięzca pierwszej edycji biegu Wings for Life World Run, który w nagrodę będzie mógł wziąć udział w przyszłorocznym biegu w dowolnie wybranej przez siebie lokalizacji, a ta zaplanowana jest na 3 maja 2015 roku!

Na linii startu na całym świecie pojawiło się 35 397 biegaczy, a blisko 50 000 osób opłaciło swój start zasilając konto fundacji Wings for Life, która od 10 lat poszukuje metody leczenia uszkodzenia rdzenia kręgowego. Bieg w Polsce wsparło także liczne grono przyjaciół biegu. Wśród polskich Ambasadorów pojawili się: Monika Kuszyńska i Agnieszka Więdłocha, a także Adam Małysz czy Katarzyna Bujakiewicz i Monika Pyrek.

Fundacja Wings for Life to prywatna organizacja non-profit, której głównym celem jest znalezienie metody leczenia przerwanego rdzenia kręgowego. W swojej działalności wspiera projekty naukowych badań medycznych i testów klinicznych w tej dziedzinie na całym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


× jeden = 4

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 039 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony