Jestes tutaj: Home » FILM » ENEMEF: Psychonoc, czyli najbardziej hipnotyzujące filmy ostatnich lat, już 9 maja w Multikinie

ENEMEF: Psychonoc, czyli najbardziej hipnotyzujące filmy ostatnich lat, już 9 maja w Multikinie

(fot. materiały prasowe)Cztery z pozoru różne filmy, które łączy jedno – KLIMAT. Niesamowity, wciągający, psychodeliczny, tajemniczy, hipnotyzujący. Te produkcje ukazują lęki i słabości ludzi oraz przerażającą stronę świata.

Niewyjaśnione historie, parapsychologiczne zjawiska, zagadkowe sytuacje spowodują, że ta noc na długo pozostanie w pamięci. Psychonoc to jedyna okazja, aby w jedną noc obejrzeć tak klimatyczne i hipnotyzujące filmy!

Oto repertuar i kolejność emisji filmów:

– premierowo wstrząsająca TRANSCENDENCJA z Johnnym Deppem,
– tajemniczy CZARNY ŁABĘDŹ Aronofsky’ego,
– wciągająca INCEPCJA Nolana,
– mroczny EFEKT MOTYLA (pokaz z DVD).

Dołącz na Facebooku: http://on.fb.me/1jciXap

*** Więcej informacji *** znajdziesz pod adresem: http://www.enemef.pl

ENEMEF: Psychonoc odbędzie się 9 maja (piątek) jednocześnie w 24 Multikinach w Polsce: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań Malta, Poznań 51, Radom, Rumia, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Szczecin, Warszawa Targówek, Warszawa Wola, Warszawa Złote Tarasy, Warszawa Ursynów, Wrocław Arkady, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.

Godzina rozpoczęcia i zakończenia: Rozpoczęcie o 22:00, przewidywany koniec ok. 07:00 rano.

Cennik biletów:
– 25 zł: cena ulgowa: dla kilku tysięcy osób, wylosowanych wśród wszystkich, którzy zarejestrowali się na www.enemef.pl – dostaną oni specjalnego zniżkowego SMSa, który uprawnia do nabycia dowolnej liczby biletów w cenie 25 zł każdy
– 29 zł: cena zniżkowa: z legitymacją ISIC, ITIC
– 30 zł: cena zniżkowa: z biletem z poprzedniego ENEMEFu można kupić dowolną liczbę zniżkowych
– 31 zł: cena ulgowa: z ważną legitymacją uczniowską lub studencką
– 33 zł: cena normalna

Wielka Dolewka Coca Coli: do każdego biletu dodawany jest kupon uprawniający do jednorazowej dolewki napoju (Coca Cola, Fanta, Sprite).

W Multikinie Złote Tarasy ceny biletów są wyższe o 3 zł (nie dotyczy biletów ze zniżką smsową).

Rezerwacja i przedsprzedaż biletów:

Bilety w przedsprzedaży można kupić w kinie oraz przez internet, przedsprzedaż rozpocznie się w piątek 18 kwietnia po 18:00. Brak możliwości rezerwacji biletów. Więcej informacji na temat przedsprzedaży oraz rezerwacji biletów pod adresem www.enemef.pl.

Informacje o filmach:

Transcendencja (PREMIEROWO!)
Transcendence, USA, Chiny, Wielka Brytania 2014, 120′
reżyseria: Wally Pfister
scenariusz: Jack Paglen
obsada: Johnny Depp, Rebecca Hall, Morgan Freeman
muzyka: Mychael Danna

Długo wyczekiwana produkcja z Johnnym Deppem w roli głównej z intrygującą i wciągającą fabułą. Doktor Will Cater jest wybitnym naukowcem, który pracuje nad stworzeniem maszyny posiadającej ludzką inteligencję i wrażliwość. Jego kontrowersyjne eksperymenty przynoszą mu sławę, ale także wielu wrogów. Wkrótce staje się celem ekstremistów, którzy zrobią wszystko, aby powstrzymać jego projekt. Will ginie z rąk terrorystycznej organizacji, widzącej w eksperymencie zagrożenie dla ludzkości. Jego żona Evelyn podejmuje decyzję o przeniesieniu umysłu mężczyzny do pamięci powstającej maszyny.

Reżyserem „Transcendencji” jest wieloletni współpracownik Christophera Nolana – Wally Pfister, autor zdjęć do m.in. „Incepcji”, „Prestiżu” i „Mrocznego Rycerza”, można więc spodziewać się wizualnej uczty i niesamowitych, zapierających dech w piersiach obrazów.

Czarny łabędź
Black Swan, USA 2010, 108′
reżyseria: Darren Aronofsky
scenariusz: Mark Heyman, John J. McLaughlin, Andres Heinz
obsada: Natalie Portman, Mila Kunis, Winona Ryder, Vincent Cassel
muzyka: Clint Mansell

„Czarny łabędź” Darrena Aronofsky’ego, twórcy kultowych filmów „Requiem dla snu” i „Pi”, to perfekcyjny film o niedoskonałości. Reżyser stworzył obraz, który balansuje na granicy jawy i snu, geniuszu oraz szaleństwa. Nina należy do jednego z najlepszych zespołów baletowych w Nowym Jorku. Światem baletnic rządzi bezwzględna rywalizacja i wyrachowanie. Marzeniem każdej tancerki jest główna rola królowej łabędzi, Odetty w „Jeziorze łabędzim”. Ponieważ zbliża się koniec kariery Beth odgrywającej tę postać, inne baletnice zaczynają walkę o jej miejsce.

Przejmująca kreacja zjawiskowej Natalie Portman w połączeniu z elektryzującą muzyką Clinta Mansella (autora muzyki do kultowego „Requiem dla Snu”), hipnotyzującym montażem i zaskakującym scenariuszem tworzą wciągający, psychodeliczny, niepokojący thriller o bezwzględnej rywalizacji dwóch baletnic, z których każda skrywa mroczną tajemnicę.

Incepcja
Inception USA, Wielka Brytania 2010, 148′
reżyseria: Christopher Nolan
scenariusz: Christopher Nolan
obsada: Joseph Gordon – Levitt, Leonardo Di Caprio, Marion Cotillard
muzyka: Hans Zimmer

Kultowy film twórcy „Memento” i trylogii Batmana. „Incepcją” Nolan po raz kolejny udowadnia, że jest jednym z najwybitniejszych współczesnych hollywoodzkich reżyserów. Główny bohater filmu to Dom Cobb, który jest szefem jednostki specjalizującej się w wydobywaniu informacji ze świadomości osób znajdujących się we śnie. W ten sposób może on zarówno pozyskiwać, jak i wprowadzać nowe dane. Christopher Nolan zabiera widzów w podróż dookoła świata, ale także w głąb ludzkich marzeń sennych. Reżyser zachęca widzów do swobodnej interpretacji tego, co dzieje się w filmie. Widz sam musi zdecydować w co uwierzyć.

Trzymająca w napięciu fabuła i nagłe zwroty akcji, świetne aktorstwo i doskonałe efekty specjalne, docenili nie tylko widzowie, ale także Akademia, która przyznała „Incepcji” cztery Oscary.

Efekt motyla (pokaz z DVD)
The Butterfly Effect, USA 2003, 113′
reżyseria: Eric Bress, J. Mackye Gruber
scenariusz: Eric Bress, J. Mackye Gruber
obsada: Ashton Kutcher, Melora Walters, Amy Smart, Elden Henson, William Lee Scott
muzyka: Evenrude, Puddle of Mudd

Teoria efektu motyla zakłada, że machnięcie motylego skrzydełka w Nowym Jorku może spowodować huragan w Japonii… Evan Treborn od najwcześniejszych lat zgodnie z zaleceniami psychologa prowadzi szczegółowe dzienniki. Gdy powraca do jednego z nich, w niewyjaśniony sposób przenosi się w przeszłość. Zaczyna zadawać sobie sprawę, że dzięki temu może odwrócić bieg swego życia. Czy podróż w czasie pomoże mu na nowo napisać swoją historię i oszczędzić swym bliskim dramatycznych przeżyć? Czy drobne zmiany, jakie Evan wprowadzi w swojej przeszłości, pozostaną bez wpływu na teraźniejszość jego i bliskich mu osób?

„Efekt motyla” to mroczny dreszczowiec psychologiczny, który nikogo nie pozostawi obojętnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


× osiem = 32

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 842 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony