Jestes tutaj: Home » slider » Carmen w Poznaniu

Carmen w Poznaniu

(fot. materiały prasowe)24 maja w Teatrze Wielkim w Poznaniu odbędzie się premiera „Carmen” – opery w trzech aktach Georgesa Bizeta.

Carmen to utwór operowy, który jest najbardziej znany i ceniony wśród widzów. Historia miłości, zazdrości i nienawiści jednocześnie, w której główne role grają piękna robotnica Carmen, żołnierz Don José i torreador Escamillo. Pełną namiętności opowieść wzbogaca doskonale skomponowana muzyka.

Na scenie Teatru Wielkiego będzie można podziwiać dzieło Denisa Kriefa, reżysera operowego, który aktualnie związany jest z Włochami, gdzie był wielokrotnie uznawany przez prasę za reżysera roku. Twórcą muzyki jest holenderski dyrygent – Kees Bakels, który założył i prowadził przez wiele lat Malaysian Philharmonic Orchestra oraz regularnie kieruje operami w Holandii, Kanadzie czy Wielkiej Brytanii.

Do poznańskiej obsady Carmen wybrano Małgorzatę Pańko, Helenę Zubanovich, Tomasza Kuka, Piotra Friebe, Mariusza Godlewskiego i Jaromira Trafankowskiego. Towarzyszyć im będą soliści i chór Teatru Wielkiego pod kierownictwem Mariusza Otto. Za choreografię odpowiada Paul Julius.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


8 − = sześć

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 084 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony