Jestes tutaj: Home » slider » Grand Prix na Żużlu 2014

Grand Prix na Żużlu 2014

(fot. materiały prasowe)Grand Prix czyli indywidualne mistrzostwa świata na żużlu 2014. Za nami już dwa turnieje z cyklu Grand Prix, po których z dużą nadzieją będziemy patrzeć na kolejne zawody.

W pierwszych tegorocznych zawodach, które odbyły się w Auckland w Nowej Zelandii, zwyciężył Martin Smolinski, reprezentujący barwy Niemiec. Z bardzo dobrej strony pokazał się Krzysztof Kasprzak, który przyjechał na trzeciej pozycji. Pomiędzy nimi zameldował się Duńczyk Nicki Pedersen. Jarek Hampel, nasz indywidualny mistrz świata, nie mógł tych zawodów zaliczyć do udanych. Z ośmioma punktami zajął dopiero siódme miejsce.

W kolejnym turnieju, który odbył się na torze Bydgoskiej Polonii, z bardzo dobrej strony pokazali się obaj nasi zawodnicy. Zwłaszcza kapitalną formę zaprezentował Krzysiek Kasprzak, który wygrał zawody w Polsce. Drugie miejsce uzyskał Darcy Ward, a na trzecim dojechal Jarosław Hampel.

Po dwóch turniejach w całym cyklu Grand Prix prowadzi Krzysztof Kasprzak, który uzyskał w dwóch turniejach 35 punktów. Na drugiej pozycji plasuje się Nicki Pedersen z 24 punktami, a tuż za jego plecami Jarosław Hampel, mający 22 punkty.

Te dwa turnieje pokazują nam, w jak fantastycznej dyspozycji jest Kasprzak, a i Hampel rozkręca się z zawodów na zawody i oby taka ich dyspozycja pozostała do końca całego cyklu.

Z udziału w  tegorocznej edycji Grand Prix niestety zrezygnował Tomasz Gollob.

Kolejne Grand Prix w Finlandii, a dokładnie na torze w Tampere, już 17 maja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


osiem + = 11

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 039 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony