Jestes tutaj: Home » FILM » „Imię róży”

„Imię róży”

(fot. materiały prasowe)Większość ludzi upatruje się w średniowieczu wieków ciemnych, w których rozwój i nauka zatrzymały się, a nawet cofnęły. Nie bez powodu panuje takie przekonanie. W tamtych czasach najistotniejszą rolę w społeczeństwie pełnił kościół, a ten niepochlebnie myślał o wiedzy i o spuściźnie starożytności.

Film „Imię róży” powstał w oparciu o książkę o tym samym tytule autorstwa Umberto Eco. Opowiada on historię Williama z Baskerville, który przybywa do pewnego klasztoru z młodym Adso z Melku zbadać sprawy kilku zagadkowych morderstw.

Film idealnie odzwierciedla czasy średniowiecza. Są biedni chłopi, zmuszeni do oddawania dziesięciny, są bogaci zakonnicy i jest człowiek, który naprawdę, z całego serca nienawidzi książek. Całość natomiast okraszona jest motywem kryminalnym – nic tylko oglądać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


× siedem = 28

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 129 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony