Jestes tutaj: Home » FILM » „Lęk pierwotny”

„Lęk pierwotny”

(fot. materiały prasowe)Wybierając filmy do obejrzenia często kieruję się tym, czy w danej produkcji występuje któryś z moich ulubionych aktorów. Nie inaczej było i tym razem. Zdecydowałam się na seans „Lęku pierwotnego” pod wpływem osoby Edwarda Nortona w obsadzie.

Film mnie nie zawiódł. Historia cynicznego prawnika (granego przez Richarda Gere’a), podejmującego się obrony młodego chłopaka oskarżonego o morderstwo, była świetna od początku po sam koniec. Pierwsze co rzuca się w oczy w trakcie seansu, to niesamowita przemiana rzeczonego prawnika z osoby kompletnie nieprzejmującej się prawdą, w osobę, która angażuje się w znalezienie ów prawdy.

W tym obrazie zdecydowanie brawa należą się dwóm aktorom – Richardowi Gere oraz Edwardowi Nortonowi, (który dostał za tę produkcję Złoty Glob i dla którego ta produkcja była trampoliną do wielkiego, światowego sukcesu). Obydwoje zasługują na szacunek, ponieważ nie łatwo jest zagrać postać dynamiczną, jaką zdecydowanie jest prawnik Martin Vail, jak i postać tak złożoną jak Aaron Stampler.

Niesamowite w tym filmie jest także to, że mimo czasu jaki upłyną od jego powstania, on nadal wywiera wrażenie i nie starzeje się (no dobrze, widok tak wielkiego monitora komputerowego jest trochę przestarzały).

Podsumowując, film jak najbardziej gody polecenia. Świetna fabuła, świetni aktorzy i świetna realizacja. Poza tym, kto nie lubi historii o mordercach?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


dziewięć + = 14

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 084 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony