Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Kiesza – najszybciej sprzedajacy sie debiut w 2014 roku

Kiesza – najszybciej sprzedajacy sie debiut w 2014 roku

(fot. materiały prasowe)„Hideaway” Kieszy debiutuje na 1. miejscu oficjalnej listy przebojów w Wielkiej Brytanii po sprzedaniu 136,286 kopii singla! Jest to najszybciej sprzedający się debiut w 2014 r.!

Kiesza zdobyła swój pierwszy #1 w karierze i to z blisko podwójną przewagą! „Hideaway” szybko pokazał, że ma szansę na wielki sukces po tym jak zyskał uznanie krytyków i słuchaczy. Bardzo szybko wspiął się na #2 najchętniej słuchanych utworów Spotify, #1 w iTunes oraz utrzymywał się na szczycie notowania Shazam przez sześć tygodni!

Zainspirowana wieczorami w nowojorskich klubach takich jak Body & Soul czy Libation, 25-letnia kanadyjka uwzględniła w swoim debiutanckich singlu zarówno brzmienia deep house czy melodyjny soul. Może się wydawać, że osiągnęła sukces z dnia na dzień, jednak Kiesza tworzy już od 17 roku życia i jest bardzo uznaną kompozytorką.

Kiesza studiowała muzykę na Selkirk College oraz Berklee College of Music w Bostonie. Przez prawie 10 lat tańczyła balet, a następnie pływała na żaglowcach. Wkrótce stanęła przed wyborem czy chce zostać zawodowym snajperem w Królewskiej Kanadyjskiej Marynarce Wojennej czy poświęci się swojej pasji – muzyce. Wybrała to drugie i był to strzał w dziesiątkę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


+ dwa = 10

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 326 209 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony