Jestes tutaj: Home » FILM » Kolejna edycja Festiwalu Filmów Afrykańskich w Polsce

Kolejna edycja Festiwalu Filmów Afrykańskich w Polsce

(fot. materiały prasowe)23 kwietnia po raz dziewiąty ruszy Afrykamera – pierwszy festiwal w obszarze Europy Środkowo-Wschodniej prezentujący afrykańską kinematografię. Seanse filmowe odbędą się w kilku miastach w Polsce.

Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 2006 roku przy dużym wsparciu Ambasady Republiki Południowej Afryki, na czele z byłą ambasador tego kraju w Warszawie – Febe Potgieter Gqubule.

Z roku na rok Afrykamery zdobywały coraz większe uznanie i popularność wśród polskich mediów i samych fanów kinematografii. Festiwal zdobył nawet nominację Nocnych Marków Aktivista za najlepsze wydarzenie roku.

Festiwal Filmów Afrykańskich to udział znakomitych reżyserów i twórców m.in. z Mozambiku, RPA, Nigerii, Wielkiej Brytanii, Francji, Algerii czy Rwandy. Do tej pory pokazano ponad 200 filmów z Czarnego Lądu. Afrykamera to również wydarzenia towarzyszące seansom – warsztaty robienia recyclingowych lalek afrykańskich, gry na perkusji zachodnioafrykańskiej, pokazy multimedialne o historii, kulturze, języku Afryki i wiele innych.

Tegoroczna edycja festiwalu to seanse w Warszawie, Białymstoku, Gdańsku, Koszalinie, Krakowie, Poznaniu, Tczewie i Wrocławiu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


dwa × = 14

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 170 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony