Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Wojtek Łuszczykiewicz miga muzykę

Wojtek Łuszczykiewicz miga muzykę

(fot. materiały prasowe)Do internetu trafił teledysk do nowego singla zespołu VIDEO, którego liderem jest Wojtek Łuszczykiewicz pt. „Dobrze, że jesteś”. Utwór ten to pierwszy singiel promujący trzeci album zespołu, który ukaże się pod nazwą „Ej!”, a jego premiera odbędzie się w drugiej połowie bieżącego roku.

Teledysk do utworu „Dobrze, że jesteś” powstał przy współpracy z osobami głuchoniemymi, które tworzą akcję Młodzi Migają Muzykę.

– „Trafiłem w internecie na filmik, w którym młodzi ludzie pokazują sobie teksty znanych piosenek. Uderzyło mnie piękno języka migowego oraz refleksja, że jest w Polsce ogromna grupa ludzi, którą zwyczajnie ignorujemy i udajemy jakby ich nie było. W czasach walki o równe traktowanie różnych grup społecznych, ważniejsza stała się dla nas tęcza na placu w Warszawie niż wrażliwi, wartościowi ludzie, z którymi nie umiemy porozmawiać” – tłumaczy Wojtek Łuszczykiewicz. – „Stąd decyzja, żeby dosłownie pokazać, o czym jest nasza najnowsza piosenka” – dodaje.

Teledysk do utworu „Dobrze, że jesteś” został  w całości zaprezentowany w PJM – polskim języku migowym. Język PJM jest w Polsce pierwszym językiem dzieci, których obydwoje rodzice są głusi.

Zespół VIDEO istnieje od 2007 roku. Ma na swoim koncie album „Video Gra”, z którego pochodzą przeboje: „Bella”, „Idę na plażę” czy duet z Anią Wyszkoni „Soft”. Druga płyta zespołu nosi tytuł „Nie obchodzi nas rock” z takimi hitami jak: „Papieros”, „Środa czwartek”, „Szminki róż” czy „Fantastyczny lot”.

Na czele Video stoi wokalista Wojtek Łuszczykiewicz, którego największym atutem jest doskonały kontakt z publicznością. Muzyka, którą grupa przedstawia to nowoczesny, gitarowy rock z pełnymi szczerości i dobrego humoru tekstami autorstwa jej lidera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


trzy + = 8

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 157 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony