Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Premiera polskiego wydania autobiografii Johnny’ego Casha

Premiera polskiego wydania autobiografii Johnny’ego Casha

(fot. xiegarnia.pl)

Książka „Cash. Autobiografia”, napisana we współpracy z Patrikiem Carrem, zawiera losy amerykańskiego muzyka, legendy country i rock and rolla – Johnny’ego Casha.

O trudnych początkach w karierze, sukcesie muzycznym, narkotykach, koncertach, historii rock and rolla i Ameryce pisze Johnny Cash w swojej publikacji, która ukazała się w ramach Serii Amerykańskiej wydawnictwa Czarne.

O piosenkarzu zrobiło się głośno dzięki Samowi Phillipsowi, szefowi Sun Records w Memphis, w którego studiu narodziły się takie gwiazdy rock and rolla jak m.in. Elivs Prelsey, Jerry Lee Lewis czy Carl Perkins. Cash w 1995 roku nagrał utwór Cry Cry Cry, który okazał się wielkim przebojem, tak jak kolejne dwa single Folsom Prison Bluees czy Walk the Line. Z rozwojem kariery muzyk stał się międzynarodową gwiazda.

Oto fragment autobiografii, który ukazał się w książce: „Nazywam się John R. Cash. Urodziłem się 26 lutego 1932 roku w Kingsland w stanie Arkansas. Jestem jednym spośród siedmiorga dzieci. Roy był najstarszy, potem Louise, Jack, ja, Reba, Joanne i Tommy. Dorastaliśmy, pracując na polach bawełny”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


siedem × 2 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 036 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony