Jestes tutaj: Home » FILM » Seans filmowy z Kubrickiem na dachu? Kolejna edycja cyklu Off Plus Camera

Seans filmowy z Kubrickiem na dachu? Kolejna edycja cyklu Off Plus Camera

(fot. offpluscamera.com)Dachowanie” odbędzie się w maju w Krakowie, a w tegorocznej jego odsłonie zostaną wyświetlone filmy światowej sławy reżysera Stanleya Kubricka.

Na dachach krakowskich budynków widzowie festiwalu będą mogli uczestniczyć w ciekawej projekcji filmowej – pod gołym niebem w towarzystwie żony Kubricka i producenta jego filmów Jana Harlana. Specjalnie przygotowana polowa sala kinowa zachęca fanów kina do udziału w seansach, a z roku na rok „Dachowanie” cieszy się coraz większą popularnością.

Idea projekcji filmowej na dachu wzięła się z nowojorskiego festiwalu „Rooftop”. Pomysłodawcą i założycielem przedsięwzięcia był Mark Rosenberg, który zapraszał na swój dach każdego, kogo napotkał i zachęcał do oglądania filmów.

Stanley Kubrick był znakomitym reżyserem, scenarzystą, montażystą oraz producentem filmowym. Wśród jego najbardziej znanych filmów są takie tytuły jak „Spartakus”, „Lolita”, „Mechaniczna Pomarańcza” czy „Oczy szeroko zamknięte”.

Off Plus Camera 2014 będzie siódmą edycją festiwalu i potrwa od 2 do 11 maja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


− 1 = cztery

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 110 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony