Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Dzieła Kaczmarskiego wzbogaciły Bibliotekę Narodową

Dzieła Kaczmarskiego wzbogaciły Bibliotekę Narodową

(fot. nj24.pl)Rodzina Jacka Kaczmarskiego przekazała do Biblioteki Narodowej maszynopisy piosenek i wierszy, rękopisy, płyty, kasety magnetofonowe, a także zdjęcia z koncertów.

Wśród zbiorów twórczości artysty znajdują się m.in. „Wiersze i piosenki” wydane przez Instytut Literacki w Paryżu w 1983 roku, utwory „Autoportret z Kanalią”, „Plaża dla psów”, „Mury” czy albumy „Raj” i „Muzeum”. Zebrano także niedrukowane do tej pory opowiadania, zapiski, notatki, sztuki i wspomnienia Kaczmarskiego. Ważnym elementem archiwum są również fotografie dokumentujące karierę estradową poety, zdjęcia portretowe wykorzystane do celów promocyjnych, a także zdjęcia z koncertów w kraju i za granicą. W zbiorach znajdują się również dokumenty osobiste, dotyczące m.in. rodziców Kaczmarskiego – malarzy Anny Trojanowskiej-Kaczmarskiej i Janusza Kaczmarskiego. Przekazane archiwa zawierają także dokumentację choroby artysty, która doprowadziła  do jego śmierci w 2004 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


+ sześć = 7

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 119 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony