Jestes tutaj: Home » FILM » Nagroda na amerykańskim festiwalu dla filmu „Ida” Pawła Pawlikowskiego

Nagroda na amerykańskim festiwalu dla filmu „Ida” Pawła Pawlikowskiego

(fot. materiały prasowe)Polskiej produkcji przyznano nagrodę dla najlepszego filmu fabularnego na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Sarasocie.

W tym roku odbyła się 16 edycja imprezy, na której organizatorzy prezentują publiczności blisko 180 filmów fabularnych, animowanych i dokumentalnych z różnych krajów, pokazując wielostronność współczesnego kina na świecie. Nagroda na Sarasota Film Festival to szansa dla filmu Pawła Pawilikowskiego na regularną dystrybucje w Stanach Zjednoczonych. „Ida” prezentowana była już m.in. w Holandii, Belgii, Hiszpanii, a we Francji film obejrzało ponad 450 tysięcy widzów.

„Ida” to opowieść o poszukiwaniu tożsamości przez młoda dziewczynę, sierotę od dziecka wychowywaną w klasztorze, która jest tuż przed złożeniem ślubów zakonnych. Zanim rozpocznie swoją służbę Bogu, spotyka się z jedyną żyjącą krewną – ciotką sędziną, która w czasach stalinowskich rozprawiała się z „wrogami ludu”. Ta konfrontacja zmienia wiele w dotychczasowym życiu Idy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


cztery + 3 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 136 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony