Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Stanisław Soyka i Adam Strug wydają album

Stanisław Soyka i Adam Strug wydają album

(fot. Adam Krause)Ten album to owoc niecodziennego spotkania dwóch artystów, których wiele różni. Połączyła ich poezja jednego z najważniejszych polskich poetów – Bolesława Leśmiana.

Leśmian w wykonaniu tego duetu brzmi świeżo i dość niespotykanie. Aksamitny, hipnotyczny śpiew Adama Struga w połączeniu z unikalną pianistyką Stanisława Soyki daje efekt zaskakująco atrakcyjny i ujmujący.

„Tam na rzece jest na pewno łódź,
Trzeba tylko fale wiosłem pruć.

Wiem ja wszystko! Ale czemu łkam –
Tego nie wiem, nie pojmuję sam!…”

Bolesław Leśmian

Był kruchy, nieśmiały, maleńki ,nieładny, niezaradny, chorowity, pełen kompleksów i wątpliwości na każdy temat. Ale miał mądre i kpiące oczy, był inteligentny , dowcipny, oczytany i pisał, widział, czuł – jak nikt.

„Bolesław Leśmian, mój ukochany poeta. Urodził się w 1877 roku a zmarł w 1937. Bliscy mówili, że na ogół nie był szczęśliwy, ale starał się tego nie okazywać. Żył w świecie przez siebie wymyślonym, interesowała go wyłącznie literatura, sztuka, filozofia i biologia. Nie był w stanie zarobić na utrzymanie siebie i swojej rodziny . Mógł i chciał tylko pisać, a za to pisanie płacono mu grosze. I nic mu się w życiu (oprócz wierszy) nie udawało.” – fragment artykuły Magdy Umer „Kobiety Bolesława Leśmiana”

STRUG LEŚMIAN SOYKA – Lista utworów:
1. Z dziennika I
2. Klęska
3. Mrok na schodach
4. Niewiara
5. Nocą umówioną
6. Po ciemku
7. Po co tyle świec nade mną
8.Róża
9. Z dziennika II
10. Szczęście
11. Tam na rzece
12. W słońcu
13. Skończoność

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


dwa − 1 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 061 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony