Jestes tutaj: Home » slider » Wiosenny Turniej Piłkarski

Wiosenny Turniej Piłkarski

(fot. materiały prasowe)W weekend 12-13 kwietnia 2014 roku hala sportowa Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Marii Magdaleny przy ul. Garbary 24 w Poznaniu zamieni się w świątynię dziecięcego futbolu.

Prawie 300 uczestników w wieku od 5 lat podejmie rywalizację w jednym z największych turniejów piłkarskich w regionie. Celem turnieju jest integracja dzieci i rodziców poprzez rywalizację sportową. Chcemy zwiększyć zainteresowanie piłką nożną oraz propagować ideę aktywnego i sportowego stylu życia wśród dzieci i ich rodziców. Pragniemy nauczyć dzieci zasad fair play i budować pozytywne relacje poprzez sport. Dla uczestników oraz kibiców podczas imprezy przygotowaliśmy wiele atrakcji: konsole Microsoft Xbox z sensorem Kinect, centrum rozrywki Madagaskar z zabawami dla dzieci, klub książki Polskie Księgarnie, porady medyczne i próbne badania z oferty Centrum Medycznego STANLEY i inne niespodzianki partnerów AKF.

W kawiarence przygotowanej przez Rodziców AKF będzie można skosztować pysznego ciasta i napić się aromatycznej kawy lub herbaty. Podczas Turnieju, poza sportową rywalizacją i meczami, przewidziano loterię fantową z nagrodami, animacje ruchowe dla dzieci, Zumbę oraz pokazy akrobatyczne i wiele innych!

Turniejowi towarzyszyć będzie ogólnopolska akcja zbierania krwi. Dzięki wsparciu partnera Akademii, Klubu Honorowego Dawców Krwi PCK „Pocztowe Krwinki” na parkingu stanie KRWIOBUS RCKiK (Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa). Przy okazji zbiórki krwi, każdy będzie mógł zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku kostnego.

Turniej to wspaniała okazja do integracji osób zaangażowanych w rozwój piłki nożnej w regionie: Dzieci, Rodziców, Rodzeństwa, Kibiców i Sponsorów.

Akademia Kreatywnego Futbolu powstała z myślą o najmłodszych adeptach piłki nożnej. Jej pomysłodawcami i założycielami są Marcin Urbaś, Damian Seweryn i Arkadiusz Mąkina. AKF jest jedną z największych akademii piłkarskich w Poznaniu. Swoją działalność opiera na kompleksowym rozwoju dzieci. Jest jedyną akademią piłkarską, w której typowy trening techniczny jest ściśle powiązany z zajęciami motorycznymi. Trenerzy piłki nożnej i motoryki współpracują ze sobą w trakcie zajęć, co efektywnie przekłada się na prawidłową grę na boisku oraz gwarantuje szybki rozwój kompetencji kluczowych u dziecka. Treningi w AKF to również rozwój technik lokomocyjnych, których prekursorami w Polsce są Marcin Urbaś oraz Arkadiusz Mąkina.

ZASIĘG: 
Akademia Kreatywnego Futbolu to ponad 300 dzieci oraz ich rodziców, opiekunów wraz z rodzinami i kolegami ze szkół, trenujących w ponad 10 lokalizacjach rozmieszczonych na terenie aglomeracji poznańskiej oraz gmin z nią sąsiadujących.

LOKALIZACJA:
Hala sportowa przy Liceum Ogólnokształcącego im. św. Marii Magdaleny, przy ulicy Garbary 24. Miejsce w samym centrum Poznania, dające możliwość zgromadzenia wokół turnieju OKOLICZNYCH MIESZKAŃCÓW.

Wszystkich Gości i Kibiców zapraszamy na Turniej  w godzinach 10:00-17:00. Zapisy Drużyn rozpoczynają się już od godz. 9:00, zarówno w sobotę i w niedzielę.

UCZESTNICY:
W sobotę 12 kwietnia organizatorzy przewidzieli rozgrywki wewnętrzne drużyn Akademii Kreatywnego Futbolu w dwóch grupach wiekowych: roczniki 2007 i młodsi oraz grupa starsza 2005-2006 r. W niedzielę 13 kwietnia, to rywalizacja drużyn z roczników 2001-2002 oraz 2003-2004 (kategorie ORLIK I MŁODZIK). W tym dniu w rozgrywkach będą brały udział również drużyny zewnętrzne ze szkół.

PATRONI MEDIALNI:
– Radio Merkury Poznań
– WTK i epoznan.pl
– Nasz Głos Poznański
– sportowarodzina.pl
– qulturka.pl

Ambasadorem turnieju jest Marcin Urbaś – sprinter, współzałożyciel Akademii Kreatywnego Futbolu, halowy Mistrz Europy i rekordzista Polski w biegu na 200 m, który jest prekursorem wykorzystania technik lokomocyjnych i treningu motorycznego wśród dzieci od 5 lat. Wsparciem są nasi wykwalifikowani założyciele i sportowcy Akademii: Arek Mąkina i Damian Seweryn oraz nasi doświadczeni trenerzy.

Patronat Honorowy nad imprezą objęli: Pani Elżbieta Walkowiak – Wielkopolski Kurator Oświaty, Pan Piotr Długosz – Burmistrz Miasta i Gminy Lwówek, Pan Jakub Rutnicki – Poseł na Sejm RP, Wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki oraz Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu.

Dodatkowo, podczas turnieju, będzie można oddać krew i zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku kostnego. Na parkingu stanie KRWIOBUS RCKiK (Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa) – dzięki wsparciu Partnera Akademii, Klubu Honorowego Dawców Krwi PCK „Pocztowe Krwinki” i wolontariuszy Drużyny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


cztery + = 10

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 192 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony