Jestes tutaj: Home » MISZ MASZ » Kącik młodego dziennikarza » Instagramowy Kult, czyli nowy pomysł na życie

Instagramowy Kult, czyli nowy pomysł na życie

(fot. materiały prasowe)Codziennie 130 milionów ludzi robi zdjęcia telefonem i wrzuca je do internetu. Instagramowicze do tej pory udostępnili 16 miliardów zdjęć. Każdego dnia klikają „Lubię to! kolejny miliard razy.

Aplikacja ma już w Polsce ponad milion użytkowników. Odkąd się pojawiła, robienie zdjęć smartfonem nabrało dodatkowych atutów. Autoportrety w stylu – „Patrzcie, jestem piękna, bogata i szczęśliwa” to chwile warte uwiecznienia! Instagramowe filtry zastępują upływ czasu, zdjęcia stają się sceną, uchwyconą przed chwilą. Wygląda to jak kadr z nieokreślonej przeszłości. Zabawa zdecydowanie rozpieszcza nasze ego. Świat królujący na instagramie to życie w luksusie i wiecznej młodości. Instagram stał się programem do łatwej obróbki zdjęć, to dzięki aplikacji każdy może kadrować i podkolorowywać swoje zdjęcia, zrobione na szybko lub czasem z ukrycia.

Z upływem czasu aplikacja bez wątpienia staje się coraz popularniejsza. Korzystają z niej przede wszystkim ludzie młodzi, którzy są zaawansowani internetowo. Dominująca grupa wiekowa użytkowników to 15-35 lat. Wraz ze wzrostem popularności narzędzia, jej średni wiek pewnie będzie się obniżał. Grupa użytkowników na pewno jest zbliżona do grupy korzystającej z Facebooka. Jest jednak bardziej skupiona wokół ludzi młodych, dynamicznych, którzy nie rozstają się ze swoim smartfonem. Przeglądając publikowane zdjęcia można dostrzec, najważniejsze kluczowe dla młodych ludzi hasztagi, czyli słowa poprzedzone symbolem „#”. Jeden klik przenosi nas do wszystkich wpisów, w których to słowo się pojawiło. Teraz wystarczy już tylko uderzenie dwa razy kciukiem w ekran i zaznaczenie „lubię to”. Instagram stał się kultem, dla młodzieży to absolutny „must have”.  Niektórzy uznają go za kolejne źródło prezentowania własnej osoby, podobnie jak Facebook. Osoby specjalnie podłączają się pod popularne tagi, np. jak na Twitterze.

Trzeba również nadmienić, że zdarzają się osoby, które Instagram traktują bardziej osobiście, w zasadzie jako pamiętnik. Posiadają prywatne profile i traktują aplikację jako osobisty azyl od publicznego Facebooka, który stał się kolejnym dobrym źródłem dostarczania informacji. W kwietniu 2012 roku serwis został zakupiony przez Facebooka za około 1 mld USD, pracowało wówczas nad nim zaledwie 13 pracowników. Po pewnym czasie zmieniono regulamin, wprowadzono nowe przepisy wskazując
na możliwość sprzedaży zdjęć użytkowników przedsiębiorstwom zewnętrznym. Ocenia się, że było to jedną z głównych przyczyn spadku liczby aktywnych użytkowników, podczas gdy we wrześniu 2012 z aplikacji i strony internetowej korzystało około 100 mln, to w styczniu 2013 było to około 90 mln. 9 grudnia 2012 Instagram wyłączył wsparcie dla zdjęć publikowanych na Twitterze od tego dnia nie istnieje możliwość wyświetlania na Twitterze fotografii wykonanych za pomocą Instagramu. Od dłuższego czasu popularne stały się również profile z motywacją do treningów i różnych marek. W Polsce takie opcje dopiero zyskują na popularności. Z biegiem czasu Instagram stał się kolejnym sposobem na życie. Każdy może znaleźć coś dla siebie. W świecie Instagramu nie trudno zrobić wokół własnej osoby szum, można bardzo szybko stracić kontrolę. Dlatego warto czasami odpocząć od życia wirtualnego i zatrzymać chwilę wyłącznie dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


+ 9 = osiemnaście

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 132 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony