Jestes tutaj: Home » LITERATURA » „Olvido znaczy zapomnienie”

„Olvido znaczy zapomnienie”

(fot. materiały prasowe)Nowa książka Maríi Dueñas, autorki bestsellerowej „Krawcowej z Madrytu”, przekracza granice państw i przenosi czytelnika w czasie. Opowiada o ludziach, którzy przeżywają stratę, a jednak mają odwagę skorzystać z drugiej szansy, jaką daje im życie.

Hiszpania, koniec XX wieku. Blanca Perea, doktor filologii u szczytu zawodowej kariery, matka dwóch dorosłych synów, dowiaduje się, że mąż zostawił ją dla młodszej kobiety i będzie miał z nią dziecko. Rozżalona i załamana postanawia wyjechać na jakiś czas, jak najdalej od domu i życiowych problemów. Dostaje grant na niewielkim uniwersytecie w Kalifornii, gdzie ma zbadać archiwum tragicznie zmarłego hiszpańskiego profesora.

Stany Zjednoczone, lata pięćdziesiąte. Daniel Carter jest ambitnym studentem profesora Andresa Fontany i szczęśliwym mężem Aurory. Pewnego dnia Fontana ginie w wypadku samochodowym. Czy to przypadek? Dlaczego był wtedy z Aurorą, żoną Daniela? Co tak naprawdę łączyło tych dwoje? Przytłoczony tragedią Daniel wyjeżdża, by po latach znów się pojawić i spróbować na nowo odkryć zapomniane tajemnice.

Czy chęć rozpoczęcia nowego życia okaże się silniejsza od przeżytych tragedii i gorzkich doświadczeń? Wielowątkowa historia pełna tajemnic, napisana w wyjątkowym stylu i do bólu szczera, zabiera czytelników w podróż nie tylko po różnych kontynentach i epokach, ale i w głąb ludzkiej psychiki.

Poprzednia książka autorki, „Krawcowa z Madrytu”, przetłumaczona na 22 języki i sprzedana w ojczyźnie w ponadmilionowym nakładzie, na stałe zagościła w sercach czytelników. W hiszpańskich bibliotekach jest również najczęściej wypożyczaną książką, a „Olvido znaczy zapomnienie” w przeciągu kilku miesięcy sprzedała się w ponad półmilionowym nakładzie.

„Trzy lata po opublikowaniu mojej poprzedniej powieści, znów pukam do drzwi czytelników z kolejną historią o kobiecie, opowiedzianą jej własnym głosem. Tym razem jest to osoba nam współczesna, której z pozoru ustabilizowane życie nagle legło w gruzach. Nazywa się Blanca Perea. I postanawia uciec”. – María Dueñas

María Dueñas, nazywana Carlosem Zafonem w spódnicy, jest doktorem filologii angielskiej i wykładowczynią na uniwersytecie w Murcji. W 2009 roku przebojem wkroczyła w świat literatury książką „Krawcowa z Madrytu”. Powieść ta podbiła serca czytelników i krytyki, stając się jednym z największych hitów wydawniczych ostatnich lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


3 × = dwadzieścia cztery

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 136 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony