Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Loreena McKennitt – „The Journey So Far – The Best Of Loreena McKennitt” trafiła do sprzedaży

Loreena McKennitt – „The Journey So Far – The Best Of Loreena McKennitt” trafiła do sprzedaży

(fot. materiały prasowe)Loreena McKennitt – artystka znana z przełomowego połączenia muzyki celtyckiej ze światowym bitem, mająca na swoim koncie 14 milionów sprzedanych albumów, uhonorowana podwójną nominacją do Grammy i nagrodą Juno Awards – obchodzi 30. lecie swojej pracy artystycznej.

Z tej okazji prezentuje retrospektywny album The Journey So Far – The Best of Loreena McKennitt dostępny w wersji standard, deluxe (zawiera dodatkową płytę A Midsummer Night’s Tour z przebojami z koncertu nagranego w Cytadeli w Moguncji w czerwcu 2012) oraz w postaci płyty analogowej.

„Kiedy patrzę na moją artystyczną drogę, na to gdzie się ona rozpoczęła, jakich ludzi spotkałam, jakie miejsca i doświadczenia wpłynęły na moją muzykę a także na miejsca, w których ona powstawała czy była nagrywana nie przestaje się dziwić jak niezwykłą odbyłam podróż – mówi McKennitt – czuję, że wielu ludzi czeka na nowe nagrania i bardzo się cieszę, że mogę powiedzieć, że prace nad nimi już się rozpoczęły. Jednocześnie odkryłam, że z różnych powodów w niektórych częściach świata istnieje tylko ograniczony dostęp do moich płyt – ta rocznica stanowi świetną okazję aby te zaległości nadrobić.”

McKennitt, doskonale sobie radząca, samodzielna i niezależna od samego początku kariery, którą rozpoczynała występując na ulicach Toronto, założyła własną firmę płytową i wydawniczą Quinlan Road. Swoje albumy produkowała w najróżniejszych miejscach począwszy od stajni w Southern Ontario, klasztoru benedyktyńskiego w Irlandii po Real World Studio w Anglii należące do Petera Gabriela. Wśród jej wydawnictw znajduje się 7 albumów studyjnych, 3 kompilacje i nagrany na DVD koncert z Alhambry w Hiszpanii. Album The Book of Secrets nagrany w 1997 otrzymał podwójną platynę a radiowy hit The Mummers’ Dance znalazł się na liście Top 20 w kategorii crossover. McKennitt występowała w wielu historycznych miejscach i uświetniała ważne uroczystości, miedzy innymi z udziałem JMK Elżbiety II oraz wielu szefów państw. McKennitt ciągle podróżując w poszukiwaniu celtyckich śladów od Mongolii i Chin po Turcję i Syberię wykształciła eklektyczne, ale własne, od razu rozpoznawalne brzmienie łączące celtycką tradycję z wpływami Dalekiego i Bliskiego Wschodu, któremu towarzyszą teksty pisane przez samą artystkę, a także wiersze Szekspira, W.B. Yeatsa i Alfreda Lorda Tennysona.

Album The Journey So Far – The Best of Loreena McKennitt zawiera 12 ulubionych utworów wybranych przez samą McKennitt, w tym The Mummers’ Dance i Bonny Portmore tradycyjne irlandzkie pieśni, które zostały użyte w ścieżce dźwiękowej filmu Highlander III: The Sorcerer, jak też Dante’s Prayer, cytowany przez Dana Browna w jego bestsellerze Inferno. W albumie znajdziemy też The Mystic’s Dream, który był użyty w wysoko ocenionym przez krytykę serialu telewizyjnym The Mists of Avalon.

Poza muzyczna karierą McKennitt prowadzi szeroką działalność charytatywną. W 2004 została odznaczona Orderem Kanady, najwyższym cywilnym odznaczeniem przyznawanym w jej ojczyźnie. W 2013 przyznany jej został prestiżowy tytuł Ordre des Arts et des Lettres nadany przez Republikę Francuską, a w 2006 artystka otrzymała od kanadyjskich linii lotniczych tytuł Honorary Colonel the Royal Canadian Air Force.

Tracklista:

1 CD
1. The Mystic’s Dream
2. Bonny Portmore
3. The Bonny Swans
4. The Mummer’s Dance
5. Down By The Sally Gardens
6. Stolen Child
7. The Lady Of Shalott
8. Marco Polo
9. Penelope’s Song
10. Huron 'Beltane’ Fire Dance
11. The Old Ways
12. Dante’s Prayer

2 CD (Deluxe)

Disc: 1
1. The Mystic’s Dream
2. Bonny Portmore
3. The Bonny Swans
4. The Mummer’s Dance
5. Down By The Sally Gardens
6. Stolen Child
7. The Lady Of Shalott
8. Marco Polo
9. Penelope’s Song
10. Huron 'Beltane’ Fire Dance

See all 12 tracks on this disc

Disc: 2
1. The Star Of The County Down
2. Night Ride Across The Caucasus
3. The Dark Night Of The Soul
4. Santiago
5. Beneath A Phrygian Sky
6. As I Roved Out
7. All Souls Night
8. Caravanserai
9. Full Circle

Vinyl
1. The Mystic’s Dream
2. Bonny Portmore
3. The Bonny Swans
4. The Mummer’s Dance
5. Down By The Sally Gardens
6. Stolen Child
7. The Lady Of Shalott
8. Marco Polo
9. Penelope’s Song
10. Huron 'Beltane’ Fire Dance
11. The Old Ways
12. Dante’s Prayer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


− 3 = cztery

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 137 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony