Jestes tutaj: Home » FILM » Orły 2014 już dzisiaj w TVP2

Orły 2014 już dzisiaj w TVP2

(fot. materiały prasowe)Już dzisiaj zostaną rozdane nagrody Polskiej Akademii Filmowej. Ze znanych nazwisk nominowani są: Joanna Kulig, Adam Woronowicz, Arkadiusz Jakubik, Agnieszka Grochowska, Agata Kulesza, Robert Więckiewicz czy też Janusz Gajos.

Faworytem wydaje się być film „Chce się żyć”, a także jego obsada aktorska i osoby odpowiedzialne za produkcję filmu. Mimo, że rola Dawida Ogrodnika jest niesamowita to jednak w ramach swojej kategorii ma trudnych przeciwników: Roberta Więckiewicza (4 Orły na koncie w ciągu ostatnich 7 lat) i Janusza Gajosa (3 Orły).

W kategorii aktorka pierwszoplanowa faworytką jest Agata Kulesza za film „Ida”. Co ciekawe w kategorii odkrycie roku tylko Agata Trzebuchowska jest tak naprawdę nową twarzą w świecie filmowym. Film „Ida” był dla niej absolutnym debiutem filmowym natomiast takie nazwiska jak Bodo Kox i Łukasz Żal działają w polskiej filmografii od kilkunastu lat.

Nagrodę publiczności w tym roku przyznaje społeczność największego polskiego serwisu filmowego: filmweb. Zaskakujący jest dla mnie fakt, ograniczania ich wyboru przez członków Polskiej Akademii Filmowej. O wiele ciekawszym rozwiązaniem byłoby podzielenie etapu głosowania na 2 tury. W pierwszej oddawano by głosy na dowolne polskie filmy, które weszły do kin w zeszłym roku. Natomiast w drugim etapie wybrano by 3 filmy z największą ilością głosów z pierwszego etapu i ponowne głosowanie i rozkład wyników pomiędzy te filmy.

Gala rozdania Orłów już dziś w TVP2

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


2 × sześć =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 136 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony