Jestes tutaj: Home » MISZ MASZ » Kącik młodego dziennikarza » Śmierć w Hollywood

Śmierć w Hollywood

(fot. joker1944.pinger.pl)Śmierć często pojawia się w życiu na tyle niespodziewanie, że nikt z nas nie jest w stanie się na nią przygotować. Jednego dnia jeszcze człowiek jest w stanie normalnie pracować, a następnego może już go nie być. Poważny temat, który znajduje także swoje odniesienie w świecie filmowym.

Ileż razy w ciągu roku słyszymy o śmierci i to niespodziewanej znanych aktorów i aktorek. Nie oceniając już przyczyn, każdy kinoman wspomina filmy z udziałem tej osoby. W tamtym roku wszyscy wspominali Paul’a Walker’a. Tak jak już zdążyliśmy się przyzwyczaić, że wraz z śmiercią znanej osoby rozkręca się machina pośmiertnego nabijania kasy. I tak jak zauważyliśmy nagle przybywa fanów Michael’a Jacksona czy też Amy Winehouse. Tak też w świecie filmowym wychwala się aktorów pod niebiosa.

Jednak głównie chciałem się skupić na aktorach, którzy już pośmiertnie dostali nominację do Oscarów. Aż 5 aktorów było nominowanych w ten sposób. A najgłośniejszym nazwiskiem wśród nich był James Dean. Co ciekawe był on nominowany do nagród w 2 rozdaniach już po jego śmierci. W 1955 roku za film Na Wschód od Edenu, a rok później za Olbrzyma. A z bliższych czasów Heath Ledger za świetną rolę w Mrocznym Rycerzu. Co ciekawe Australijczyk jest jedynym pośmiertnie nominowanym i nagrodzonym aktorem za rolę drugoplanową. Innym aktorem nagrodzonym pośmiertnie jest Peter Finch za film Śieć. Film ten z 10 nominacji zdobył 4 oscary w tym 3 w kategoriach aktorskich.

Pamięć potrafi szybko stać się wybiórcza i odłożyć w kąt wspomnienia o znanych aktorach. Jednak filmy, które stworzyli pozwalają nam byśmy przeżywali na nowo ich przygody. Warto zapamiętać ich ze znanych ról niż z kwestii życia prywatnego czy sposobu śmierci.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


× 6 = trzydzieści

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 139 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony