Jestes tutaj: Home » FILM » Gdzie się podziali? Polska edycja

Gdzie się podziali? Polska edycja

(fot. nocoty.pl)Tydzień temu skupiłem się na analizie zagranicznych aktorów i aktorek. Pisałem o tym, jak w ciągu 10 lat od sukcesu nigdzie więcej się nie wybili. A ich kariera powoli bądź szybko staczała się w otchłań filmów klasy B.

A jak sytuacja wygląda na naszym rodzimym rynku? Tu warto od razu zaznaczyć, że u nas gwiazdy jednego sezonu to raczej gwiazdy jednego dziesięciolecia. Jeśli ktoś trafi na „szczyt” polskiego aktorstwa to ciężko będzie mu z niego spaść. Spójrzmy na laureatów polskich nagród: czytelników filmu (Złote Kaczki) i Polskiej Akademii Filmowej (Orły).

Orły zdobyli: Zbigniew Zamachowski, Katarzyna Figura, Jan Frycz i Dominika Ostałowska. Podobnie wyglądają laureaci Kaczek z 2004 roku same znane twarze: Małgorzata Foremniak, Małgorzata Kożuchowska i Cezary Pazura. Wszyscy laureaci znani są kinomanom. Dominika Ostałowska – aktorka znana głównie ze skończonej już przygody z serialem „M jak miłość”. Rzadko pojawia się na dużym ekranie jednak trzeba przyznać, że potrafi wybrać takie filmy i rolę, które zapadają w pamięć. Od 2010 roku nie zagrała w żadnym filmie, mimo że za ten ostatni „Projekt dziecko…” dostała nominację do Złotej Kaczki. Czyżby to jej koniec przygody z filmem?

Patrząc na listę laureatów, trzeba zadać pytanie: czy naprawdę mamy tak mało aktorów/aktorek wyróżniających się, że w kółko musimy przyznawać nominacje i nagrody tym samym? Wykluczam tu sytuację, gdzie te nagrody są zasłużone no ale za Starą Baśń? Zamknięty krąg gwiazd, do którego raz w roku trafia nowa twarz, ale również krąg, z którego nie znika się przez całe życie. A Wy co o tym sądzicie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


− jeden = 0

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 817 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony