Jestes tutaj: Home » MUZYKA » 204. rocznica urodzin Chopina

204. rocznica urodzin Chopina

(fot. cdaction.pl)1 marca 2014 roku odbędą się dwa koncerty, w których wystąpią słynni pianiści Akiko Ebi i Yundi Li. Z tej okazji Narodowy Instytut Fryderyka Chopina (NIFC) przygotował trzy wystawy związane ze sztuką ludową z czasów życia słynnego kompozytora.

Recital Akiko Ebi będzie transmitowany na żywo o godz. 12 z rodzinnego domu Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli. Słuchowisko będzie nadawane przez Program II Polskiego Radia. Następnie o godzinie 18 w Filharmonii Narodowej, gdzie zagra Yundi Li. 22 lutego w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie odbędzie się wystawa „Powiedzcie podziękowanie Kolbergowi za jego mozolną pracę. Oskar Kolberg: etnograf, (muzyk)ograf, chopinolog”, poświęcona biografowi kompozytora, który osobiście znał Chopina. Kolejny wernisaż ma przedstawiać muzyczne instrumenty ludowe, z którymi Chopin miał do czynienia (1.03.2014, dom kompozytora).

Od 1 marca w Muzeum Fryderyka Chopina będzie otwarta wystawa „Mały Chopinoskop”, na której pokazane zostaną prace związane zżyciem i twórczością artysty wykonane przez dzieci i młodzieży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


9 × dziewięć =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 157 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony