Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Zachwycaliście się kiedyś pop-rockiem z Afryki Południowej? Poznajcie Kongos

Zachwycaliście się kiedyś pop-rockiem z Afryki Południowej? Poznajcie Kongos

(fot. materiały prasowe)Czterej bracia, synowie południowoafrykańskiego wokalisty-kompozytora Johna Kongosa, mającego na koncie miliony sprzedanych płyt i niezliczoną ilość hitów, zakładają zespół.

Póki co zapowiada się to nie najciekawiej. Często bywają w Londynie, gdzie inspirują się tamtejszą sceną Indie, ostatecznie przeprowadzają się do Phoenix w Stanach Zjednoczonych i tam nagrywają płytę. Już lepiej, ale co to znaczy dla nas?

To, że Kongos, bo tak ostatecznie nazwali swój zespół, zupełnie z zaskoczenia nagrali jeden z najciekawszych płyt indie-rockowych ostatnich lat. Utwory z krążka „Lunatic” nieraz brzmią jak najbardziej przebojowe dokonania Gogol Bordello (to przez wplecenie do utworów akordeonu, np. w „Come With Me Now”), głos wokalisty nieraz przywodzi na myśl grupę Phoenix („I Want To Know”) a nieraz Juliana Casablancasa z The Strokes („Kids These Days”). Co jednak wyróżnia Kongos z grona muzycznych odkryć to dyskretne włączenie afrykańskiego instrumentarium w całość brzmienia na płycie i nie rezygnowanie przy tym z nowoczesnego, atrakcyjnego brzmienia pop/rockowego.

Krążek „Lunatic” wydany oryginalnie w 2012 roku dopiero w 2014 roku zdobywa należytą uwagę: zespół koncertuje obecnie w Stanach a singlem „Come With Me Now”, zachwycają się tamtejsze stacje radiowe, choć ma szanse spodobać się w pod każdą szerokością geograficzną (został wykorzystany w trailerze do francuskiego filmu Holy Motors z Evą Mendes i Kylie Minogue (!). Oficjalna europejska, w tym także polska, premiera płyty Kongos „Lunatic” planowana jest na wiosnę tego roku.

Tracklista:
1. I’m Only Joking
2. Come With Me Now
3. I Want to Know
4. Escape
5. Kids These Days
6. As We Are
7. Sex on the Radio
8. Hey I Don’t Know
9. Traveling On
10. Take Me Back
11. It’s a Good Life
12. This Time I Won’t Forget

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


pięć − = 4

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 823 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony