Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Premiera płyty Sky Ferreira już w marcu

Premiera płyty Sky Ferreira już w marcu

(fot. materiały prasowe)Kontrowersyjna artystka, aktorka, modelka, muza Marca Jacobsa, „It girl”. Jeden z najbardziej komentowanych debiutów muzycznych końca 2013r. w USA! Nareszcie dostępna również w Europie!

Debiutancki album Sky Ferreira jest jednym z najbardziej wyczekiwanych i komentowanych wydawnictw ostatnich miesięcy. To co różni Night Time, My Time od legionów innych młodych talentów promujących się w internecie, to fakt, że album ten potrafi sprostać wysokim oczekiwaniom z jakimi muszą się zmierzyć debiutanci.

Fani i krytycy jednogłośnie wychwalają album Sky.

– Nie tylko już jest, pisze Pitchfork, ale także, jest jednym z najbardziej spójnych albumów pop-rockowych, który pojawił się w tym roku, niezależnie jak nieokiełznana i kontrowersyjna jest sama Artystka. (Entertaiment Weekly)

Jej album umieszcza ją na czele współczesnych artystek pop. (New York Times).

Stereogum określił album najlepszym w 2013 roku.

Historia powstania debiutanckiego albumu Sky zaczyna się w Venice Beach w Kaliforni, kiedy to Ferreira urodziła się 8 lipca 1992 roku. Sky wychowywana była przez swoją babcię, która podróżowała na trasie koncertowej jako fryzjerka Michaela Jacksona. On sam usłyszał jak śpiewa dwunastoletnia Ferreira. To właśnie Król Popu zachęcił ją do śpiewania gospel i nauki opery.

Prace nad samym albumem rozpoczęły się w kilka lat później, kiedy Ferreira podpisała swój pierwszy kontrakt płytowy. Pięć skończonych utworów pojawiło się na albumie EP As If, który został wydany w marcu 2011 r. w Wielkiej Brytanii i USA.

W między czasie tempa nabrała również kariera Sky jako modelki. Zdjęcia Sky pojawiły się m.in. w magazynach Vogue, W czy Interview.

Proces tworzenia muzyki ruszył ponownie, kiedy Ferreira dojrzała i zaczęła współpracę z takimi muzykami jak Shirley Manson (Garbage), Jon Brion (Fiona Apple), Dev Hynes (Blood Orange), Blake Mills (Apple) czy Ariel Rechtshaid (Vampire Weekend).

W październiku 2012 r. wydała swój drugi album EP Ghost, na którym znalazły się m.in. single Red Lips czy Sad Dreams. Teledysk do Everything Is Embarrassing szybko zdobył ponad półtora miliona wyświetleń na YouTube. Wraz z coraz większym zainteresowaniem jej twórczością, Sky postanowiła ukończyć swój pierwszy album studyjny. W rezultacie powstał album Night Time, My Time.

Tracklista:
01 Boys
02 Ain’t Your Right
03 24 Hours
04 Nobody Asked Me (If I Was Okay)
05 I Blame Myself
06 Omanko
07 You’re Not the One
08 Heavy Metal Heart
09 Kristine
10 I Will
11 Love in Stereo
12 Night Time, My Time
13 Everything Is Embarrassing
14 Everything Is Embarrassing Unknown Mortal Orchestra Remix

Premiera płyty: 18 marca 2014 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


8 − = zero

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 649 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony