Jestes tutaj: Home » slider » Igrzyska w Soczi? Wielki sukces Polaków

Igrzyska w Soczi? Wielki sukces Polaków

(fot. sport.pl)Dzisiejszy dzień obfitował w wielki sukces Polaków w Soczi. Przed skokami Kamila Stocha, na które czekała cała Polska, nikomu nieznany Zbigniew Bródka zdobył złoty medal w łyżwiarstwie szybkim na dystansie 1500 metrów.

Bródka uzyskał czas 1.45,006 wyprzedzając srebrnego medalistę Holendra Koena Verweija o jedyne 0,003 sekundy. Trzecie miejsce zajął Kanadyjczyk Denny Morrison.

Zbigniew Bródka ma 29 lat i pochodzi z Głowna. Na co dzień mieszka w Domaniewicach pod Strykowem, a trenuje w klubie UKS Błyskawica. Z zawodu jest strażakiem, pracuje w Łowiczu.

Kilka godzin później przyszedł czas na skoki narciarskie. W konkursie udział wzięło czterech Polaków – Kamil Stoch, Jan Ziobro, Maciej Kot i Piotr Żyła. Po pierwszej serii najlepszym skoczkiem okazał się Kamil Stoch. Do drugiej serii poza Kamilem zakwalifikowali się Maciej Kot i Jan Ziobro. Walka o złoty medal rozegrała się miedzy 27 letnim Kamilem Stochem i 42 letnim Japończykiem – Noriaki Kasai. Po długim oczekiwaniu na wyniki, złoty medal zdobył reprezentant Polski, srebrny medal otrzymał Noriaki Kasai, natomiast brązowy medal powędrował do Słoweńca Petera Prevcowa.

Kamil Stoch przeszedł tym samym do historii polskiego sportu. Jeszcze żadnemu z naszych rodaków nie udało się zdobyć dwóch złotych medali na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich.

Z zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi wyjedziemy na pewno z czterema złotymi medalami – Kamila Stocha, Justyny Kowalczyk i Zbigniewa Bródki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


2 + = jedenaście

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 103 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony