Jestes tutaj: Home » FILM » Tarzan reaktywacja

Tarzan reaktywacja

(fot. humanfoodproject.com)Ponad sto lat temu, w głowie Edgara Rice’a Burroughsa zrodził się pomysł na opisanie przygód chłopca, który od niemowlęcych lat wychowywany będzie przez małpy.

Początkowo książka drukowana była fragmentami w gazecie. W 1914 roku została ona wydana po raz pierwszy. Idąc za ciosem autor napisał jeszcze ponad dwadzieścia części, będących kontynuacją losów Tarzana. Burroughs nie mógł przypuszczać jak wielką popularnością cieszyć się będą perypetie głównego bohatera.

W 1932 roku nakręcono pierwszą adaptację filmową książki. Zapoczątkowała ona cykl dwunastu filmów. W każdym z nich w tytułową rolę wcielał się amerykański pływak (pochodzenia niemieckiego), pięciokrotny mistrz olimpijski – Johnny Weissemüller. Kreacja jaką stworzył była na tyle doskonała, że do tej pory uznaje się go za najlepszego odtwórcę roli Tarzana. Ostatni film z jego udziałem nakręcono w 1948 roku.

Postać chłopca, którego domem była dżungla, w szybkim czasie stała się ikoną popkultury. Co parę lat kolejni reżyserzy podejmują się nakręcenia nowej wersji filmu, pojawiły się także seriale telewizyjne oraz animowane. W tym roku, jedna z potężniejszych amerykańskich wytwórni filmowych – Warner Bros. ogłosiła zamiar nakręcenia najnowszej odsłony przygód Tarzana.

Za reżyserię odpowiedzialny będzie Dawid Yates. Do jego dorobku artystycznego należą m.in. trzy ostatnie części Harrego Pottera. Główna rola tym razem przypadła szwedzkiemu aktorowi – Alexandrowi Skarsgardowi (znany m.in., z produkcji „Battleship: Bitwa o Ziemię”). Jego towarzyszkę – Jane zagra Australijka Margot Robbie (w 2013 roku wystąpiła u boku Leonardo DiCaprio w „Wilku z Wall Street”). Ponadto w produkcji udział wziąć mają Samuel L. Jacskon i Christoph Waltz.

Wśród potencjalnych widzów krążą pogłoski o tym, iż Alexander Skarsgard ma spore szanse na dorównanie legendarnemu Johnnemu Weissmüllerowi. Premiera filmu planowana jest na 1 lipca 2016 roku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


+ 5 = dziewięć

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 202 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony