Jestes tutaj: Home » TEATR » Newsy » Scena STA – nowe miejsce na kulturalnej mapie Poznania

Scena STA – nowe miejsce na kulturalnej mapie Poznania

(fot. materiały prasowe)Scena STA to nowa scena teatralna na mapie kulturalnej nie tylko Poznania, ale i całej Polski. To ośrodek pracy twórczej powstały w konsekwencji i z potrzeby powstałego Studia Aktorskiego STA, założonego przez Łukasza Chrzuszcza – aktora, który przybył i związał się z Poznaniem od samego początku swojej kariery aktorskiej, zaraz po skończeniu studiów na Wydziale Aktorskim łódzkiej Filmówki.

Scena STA jest dedykowana studentom Studia Aktorskiego STA, którzy będą mogli spotkać się z prawdziwym odbiorcą, będą mogli szlifować swoje umiejętności. Zarazem będzie miejscem spotkań widza z propozycjami zawodowych aktorów, którzy będą realizowali swoje wizje przedstawień teatralnych. Celem Sceny STA jest tworzenie miejsca otwartego dla ludzi zainteresowanych teatrem.

Scena STA otwiera swoje przestworza w lutym 2014 roku. Na dobry początek przygotowujemy spektakl „Był sobie BOBOK” na podstawie opowiadań Fiodora Dostojewskiego, w adaptacji znakomitego rosyjskiego reżysera Grigorija Lifanova. Drugą planowaną premierą jest „Pchła Szachrajka” Jana Brzechwy przygotowywana przez Waldemara Szczepaniaka wraz ze studentami Studia Aktorskiego STA.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


7 + = trzynaście

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 203 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony