Jestes tutaj: Home » TEATR » Newsy » Scena STA – nowe miejsce na kulturalnej mapie Poznania

Scena STA – nowe miejsce na kulturalnej mapie Poznania

(fot. materiały prasowe)Scena STA to nowa scena teatralna na mapie kulturalnej nie tylko Poznania, ale i całej Polski. To ośrodek pracy twórczej powstały w konsekwencji i z potrzeby powstałego Studia Aktorskiego STA, założonego przez Łukasza Chrzuszcza – aktora, który przybył i związał się z Poznaniem od samego początku swojej kariery aktorskiej, zaraz po skończeniu studiów na Wydziale Aktorskim łódzkiej Filmówki.

Scena STA jest dedykowana studentom Studia Aktorskiego STA, którzy będą mogli spotkać się z prawdziwym odbiorcą, będą mogli szlifować swoje umiejętności. Zarazem będzie miejscem spotkań widza z propozycjami zawodowych aktorów, którzy będą realizowali swoje wizje przedstawień teatralnych. Celem Sceny STA jest tworzenie miejsca otwartego dla ludzi zainteresowanych teatrem.

Scena STA otwiera swoje przestworza w lutym 2014 roku. Na dobry początek przygotowujemy spektakl „Był sobie BOBOK” na podstawie opowiadań Fiodora Dostojewskiego, w adaptacji znakomitego rosyjskiego reżysera Grigorija Lifanova. Drugą planowaną premierą jest „Pchła Szachrajka” Jana Brzechwy przygotowywana przez Waldemara Szczepaniaka wraz ze studentami Studia Aktorskiego STA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


8 + cztery =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 088 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony