Jestes tutaj: Home » slider » „Był sobie Bobok”

„Był sobie Bobok”

(fot. materiały prasowe)Wszystkiemu się dziwić jest oczywiście głupotą. Niczemu się zaś nie dziwić jest znacznie ładniej i nie wiadomo czemu uważa się, że to dobry ton. Ale chyba w istocie tak nie jest. 

Moim zdanie nie dziwić się niczemu jest znacznie głupiej, niż dziwić się wszystkiemu. No i poza tym nie dziwić się niczemu, to prawie to samo, co niczego nie szanować. Zresztą głupi człowiek w ogóle nie potrafi niczego szanować. „Był sobie bobok” to kontynuacja sukcesu spektaklu Grigorija Lifanova w jego reżyserii i adaptacji „Opowiadań fantastycznych” Fiodora Dostojewskiego. Literatura rosyjska zaserwowana z klasą i dużą dawką humoru.  Jest to historia literata podczas zmagań z jego własnymi słabościami. Nie jest w stanie przełamać swojej twórczej niemocy, bo co chwila przeszkadza mu bobok. Bobok? Co za bobok? Przychodzą mu do głowy zdumiewające myśli i zaczyna też słyszeć jakieś dźwięki. Tracąc poczucie realności zaczyna kreować swój własny świat. Rozdwaja się i wychodzi z własnej skóry, żeby wygrać tę odwieczną walkę artysty z brakiem weny. Ale czy ten schizofreniczny szaleńczy szał twórczy może być jednym lekiem na życie towarzyskie i zawodowe?

„Był sobie Bobok” na podstawie opowiadań fantastycznych Fiodora Dostojewskiego
Reżyseria i adaptacja: Grigorij Lifanov
Tłumaczenie: Maria Leśniewska
Muzyka: Ivan Prosecky
Scenografia i kostiumy: Anna Tomczyńska
Choreografia: Marta Szumieł
Produkcja: Sebastian Cybulski
Obsada: Ivan – Łukasz Chrzuszcz Siemion – Sebastian Cybulski Portret – Jakub Papuga

Obecnie trwają intensywne próby do spektaklu, które zostaną zakończone specjalnym pokazem zamkniętym już 17 lutego 2014 roku  godz. 19.oo  Scena STA (ul. Grunwaldzka 22 Poznań).

Reżyseria: Grigorij Lifanov rosyjski reżyser, pedagog moskiewskiej szkoły teatralnej VGiK, aktor. Współpracuje z teatrami w Rosji, na Ukrainie, w Szwajcarii, w Niemczech. W Polsce zrealizował spektakle w Łodzi, w tamtejszym Teatrze Studyjnym: „Ożenek” M. Gogola, „Gąska” N. Kolady. Poznańskiej publiczności zaprezentował przedstawienia „Mistrz i Małgorzata” M. Bułhakova czy „Samobójca” N. Erdmana. W Teatrze Powszechnym im. J. Kochanowskiego w Radomiu: „Zbrodnia i Kara” F. Dostojewskiego, „Anna Karenina” L. Tołstoja. „Był sobie bobok” na podstawie opowiadań fantastycznych Fiodora Dostojewskiego to trzecia realizacja w Polsce. Po dwuaktowym dyplomie w Teatrze Studyjnym w Łodzi i po spektaklu w Teatrze Polskim w Poznaniu, Bobok ponownie zawita na deski teatralne, tym razem na Scenie STA w Poznaniu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


+ 2 = jedenaście

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 804 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony