Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Trzy, dwa, jeden i Walentynki

Trzy, dwa, jeden i Walentynki

(fot. materiały prasowe)14 lutego, data, która już na stałe weszła do kalendarza świąt obchodzonych w Polsce. Niektórzy uważają Walentynki za zło konieczne, inni z góry zastrzegają, że nie chcą z tym kiczem mieć nic wspólnego, jednak największe grono to osoby z radością świętujące ten dzień.

Właśnie z myślą o takich osobach zarówno w większych jak i mniejszych miastach organizowane są różne wydarzenia, mające umilić zakochany ten dzień. Nie inaczej dzieje się w Poznaniu. Poniżej przegląd walentynkowych atrakcji oferowanych przez kluby, teatry, kina itd.

Mniejsze kluby i restauracje zachęcają do typowo romantycznego wieczoru. Kameralne sale, dobre wino oraz klimatyczna, nawiązująca do miłosnych uniesień muzyka. Występami na nieco większych scenach wieczór uświetnią Andrzej Rybiński (Estrada Poznańska), Dorota Miśkiewicz (Blue Note Jazz Club) oraz znany z programu X-Factor – Grzegorz Hyży (Termy Maltańskie). Ceny biletów oscylują od 40 do 60 złotych. Teatr Muzyczny zaprasza na latynoską noc, czyli wieczór przepełniony hiszpańskimi rytmami. Koszt takiej przyjemności to 40-80 zł/os.

Za jeden z ważniejszych koncertów uznaje się występ DJ-a Bobo, który zagra w hali Arena w sobotę 15 lutego. Ceny biletów na to spektakularne wydarzenie wahają się od 70 do 200 złotych.

Naprzeciw oczekiwaniom zakochanych par wychodzą także galerie handlowe. Poznań City Center zamierza świętować Walentynki przez cały weekend. Do głównych atrakcji należeć ma audycja prowadzona na żywo przez prezenterów Radia Zet oraz ważący około pół tony tort, którego każdy odwiedzający galerię będzie mógł skosztować w piątek około 18:30. Pamiętając o tych, którzy nie odnaleźli jeszcze swojej drugiej połówki postanowiono zorganizować w sobotę spotkania określane mianem „szybkiej randki”. Uczestnicy podzieleni na grupy wiekowe będą mieli okazję do 7-minutowych rozmów z osobą płci przeciwnej, jeśli obie strony wykażą zainteresowanie, zostaną ze sobą skontaktowane.

Większość klubów studenckich postanowiła stworzyć swoim gościom warunki do nie-świętowania. Bardzo popularne są imprezy, których motywem przewodnim są antywalentynki. Zawsze znajdą się chętni do pokazania, że skomercjalizowane święto ich nie dotyczy lub, że nie tylko ten jeden dzień w roku powinien upływać pod znakiem wzmożonej czułości i miłości. Dla nich przygotowane zostały m.in. Rockowe Walentynki (Klub u Bazyla), czy też Obciach Party – Loff edyszyn (Underground Rock Bar). W takich przypadkach cena za wstęp waha się od 5-15 zł, zdarza się, że wejść można za darmo, wystarczy przebranie i dobry humor. Podobnym tropem podąża w tym roku Multikino, organizując Noc Grozy. Wyświetlone zostaną cztery horrory m.in. „Obecność”. Cena biletu to ok. 30 zł/os.

Niezależnie od stosunku i własnych poglądów, bardzo trudno jest zapomnieć o istnieniu tego święta. Wystawy sklepowe, reklamy, galerie, banery podobnie jak w przypadku świąt Bożego Narodzenia, przypominają o 14 lutego z dużym wyprzedzeniem. Miasto zalewa czerwona fala serduszek, kwiatów oraz pluszowych misiów. Na przekór własnym przekonaniom warto w ten dzień reagować na dziejące się wokół rzeczy z uśmiechem, pamiętając, że dla osób mniej wylewnych jest to doskonały pretekst do okazania uczuć.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


× 3 = piętnaście

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 183 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony