Jestes tutaj: Home » MISZ MASZ » Kącik młodego dziennikarza » Kolorowy powrót do przeszłości

Kolorowy powrót do przeszłości

(fot. zapodaj.net)Disneyland to miejsce, w którym każdy, niezależnie od wieku może ponownie poczuć się małym dzieckiem. Nieważne czy wybiera się park w Paryżu, czy w Kalifornii, rzadko kto wychodzi stamtąd niezadowolony.

Bajkowy świat Disneya niemal każdego dnia przyciąga tłumy spragnionych rozrywki ludzi. Wśród odwiedzających najczęściej spotkać można rodziny z dziećmi oraz młodzież. Cena za bilet (jednodniowy ok. 60euro/os. dorosła, dwudniowy ok. 140 euro/osoba dorosła) w pierwszej chwili wydawać się może zbyt wygórowana, jednak pod koniec zwiedzania śmiało można uznać, że jest ona adekwatna do wrażeń, które zostały zapewnione gościom parku – pod warunkiem, że udało się skorzystać z większości upatrzonych wcześniej atrakcji. Największym problemem, zwłaszcza latem są ogromne kolejki, każda z atrakcji, poczynając od klasycznej karuzeli z konikami a kończąc na domku strachu czy największych rollercoasterach, oblegana jest przez żądne przygód tłumy.

Atrakcje czyhają na każdym kroku, tak więc należy mieć oczy szeroko otwarte. Najlepszymi obserwatorami są dzieci i to one potrafią zauważyć najdrobniejsze szczegóły, a te właśnie szczegóły nierzadko stanowią klucz do całości. Niemal każdy centymetr terenu, na którym położony jest park, został dokładnie przemyślany i zagospodarowany. Sektory tematyczne jak np. wioska Indiana Jones’a, czy statek Jacka Sparrowa stworzone zostały z pieczołowitą starannością o każdy drobiazg.

Po kilku godzinach, kolorowy świat przyprawić może o oczopląs, jednak mimo znużenia każdy chce zwiedzić jak najwięcej. Jeden dzień to zdecydowanie za mało, zdecydowanie lepsza opcją są dwa dni, wówczas można spokojnie zobaczyć i przeżyć wszystko co jest w ofercie.

Aby nie wydawać kroci na miejscu, warto zapatrzyć się w napoje oraz przekąski. Na terenie Disneylandu roi się od małych restauracyjek czy budek ze smakołykami, jednak ich ceny pozostawiają wiele do życzenia. Teren parku jest monitorowany, dużą uwagę przykuwa także dbałość o porządek.

Praktycznie cały dzień rozplanować można wedle swoich upodobań. Każdy powinien znaleźć Zoś dla siebie, zarówno osoby liczące na dreszczyk emocji jak i ci, którzy stronią od szybkości, wysokości czy też ciemności. Warto pamiętać o stałych atrakcjach, takich jak parada, która ma miejsce codziennie o godzinie 19:00 oraz nocny pokaz – codziennie ok. 23:00. Parada jest atrakcją, która trwa około pół godziny. W tym czasie, na specjalnie wyznaczonym odcinku prezentują się najbardziej znani bohaterowie disneyowskich bajek. Jedni kroczą dumnie, inni poruszają się specjalnie zaprojektowanymi wozami, jeszcze inni suną na wrotkach. Paradzie towarzyszy muzyka i mnóstwo uśmiechu. Pokaz natomiast jest atrakcją dla najwytrwalszych, którzy nie polegli po całym dniu zwiedzania. Przed charakterystycznym dla każdego parku pałacem Śpiącej Królewny wyznaczony zostaje teren dla widzów. Natomiast na ścianach samego budynku za pomocą laserów i hologramów przedstawiona zostaje historia wybranych postaci. O zmroku robi to niesamowite wrażenie, także na starszych fanach twórczości Walta Disneya.

Wizyta w takim miejscu, choć męcząca i dość kosztowna jest doskonałą odskocznią od codzienności, pozwala choć na chwilę powrócić do beztroskich lat.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


5 + dwa =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 132 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony