Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » „Załóż odblask” – ruszyła społeczna kampania

„Załóż odblask” – ruszyła społeczna kampania

(fot. moto2014.pl)Inicjatywa skierowana jest do motocyklistów i użytkowników skuterów. Ma ona na celu zachęcenie kierowców do noszenia kamizelek odblaskowych.

Społeczną kampanię zainicjował w czwartek Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie. Dodatkowo założono stronę internetową – www.moto2014.pl – na której znaleźć można informacje na temat bezpieczeństwa drogowego.

Ambasadorami akcji są Agnieszka Szulim – prezenterka telewizyjna i Paweł Płuska – dziennikarz. Oboje wystąpili w spotach promujących kampanię. Patronem honorowym inicjatywy jest Ambasada Niemiec. Kampania „Załóż odblask” jest częścią ogłoszonej przez Zgromadzenie Ogólne ONZ „Dekady działań na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego 2011-2020”. Ma ona na celu zmniejszenie liczby śmiertelnych wypadków na drogach.

Społeczna kampania będzie się składać z sześciu pikników. Pierwszy z nich odbędzie się już 26 kwietnia w Parku Brudnowskim. Będzie można nauczyć się na nim pierwszej pomocy, oddać honorowo krew i podziwiać pokazy kaskaderskie. Kolejny piknik już 17 maja. W Przemysłowym Instytucie Motoryzacji będzie można prześledzić skutki symulowanego wypadku drogowego z udziałem motocyklisty. Przewidziano również kurs pierwszej pomocy i ćwiczenia dla zmotoryzowanych.

W 2013r. odnotowano 2,1 tys. wypadków drogowych, ujawniono za pomocą fotoradarów 165 tys. wykroczeń, wystawiono 90 tys. mandatów.

Podsumowanie kampanii ma się odbyć pod koniec października 2014r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


pięć × = 30

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 246 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony