Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Trudno jest dobrze zabić człowieka

Trudno jest dobrze zabić człowieka

(fot. materiały prasowe)„Lewis Winter Musi Umrzeć”, autorstwa Malcolma MacKay’a, to powieść porażająca i hipnotyzująca swoim realizmem. Autor, z magnetyczną brutalnością, zachęca do przyglądania się najdrobniejszym i przemyślanym czynnościom towarzyszącym morderstwu na zlecenie.

„Lewis Winter musi umrzeć” to burzący konwencję mroczny kryminał. Czytelnik od początku wie, kto zabił – a raczej kto zabije – i kto będzie ofiarą. Ta powieść przykuwa uwagę przede wszystkim dzięki sprawnej narracji i doskonale naszkicowanej postaci głównego bohatera. To pierwsza część trzytomowego cyklu, i bez wątpienia wybitne osiągnięcie gatunku tartan noir, czyli szkockiego czarnego kryminału. Druga część serii „Pożegnanie gangstera” została uznana za najlepszą szkocką powieść kryminalną 2013 roku.

Calum MacLean jest płatnym mordercą, najlepszym w tym fachu. Zlecenia przyjmuje nieczęsto, dokonując starannej selekcji. Jeśli już podejmuje się tego – niewygodnego – zadania, nie popełnia błędów, wykonuje pracę z mistrzowską  precyzją. Tak też dzieje się w przypadku zabójstwa Lewisa Wintera: Calum bez zarzutu wywiązuje się z zadania, niczego nie pozostawiając przypadkowi, ale nie wie, że jest tylko pionkiem w znacznie ważniejszej grze, i że tym razem jego genialne umiejętności obrócą się przeciwko niemu.

Malcolm Mackay urodził się i do dziś mieszka w Stornoway w Szkocji. „Lewis Winter musi umrzeć” to jego debiut literacki, entuzjastycznie przyjęty przez krytyków i czytelników.

W wydawnictwie Akurat ukaże się całość jego „Trylogii Glasgow”, jednej z najciekawszych serii powieści kryminalnych, jakie w ostatnich latach opublikowano w Wielkiej Brytanii.

Debiut nie do przeoczenia… Powieść Mackaya jest tym bardziej niesamowita, że stworzył ją posiłkując się tylko swoją wyrafinowaną wyobraźnią. Dał życie postaciom tak realnym, że żyją jeszcze długo po przewróceniu ostatniej strony. Styl ’tartan noir’ będzie miał nową gwiazdę. – „Daily Mail”

Wyjątkowo oryginalny debiut… Książka, od której nie sposób się oderwać. Drobnymi, subtelnymi zdaniami Mackay niepostrzeżenie zmienia papierowe postaci w żywych ludzi – jego bohaterowie mają zainteresowania, życiorysy i te wszystkie drobne przywary, które składają się na życie. W sumie daje to przekonujący i całkowicie realny obraz świata przestępczości zorganizowanej. – „Observer”

Mackay stworzył subtelną i wciągającą powieść o życiu w świecie przestępczości zorganizowanej – życiu pełnym dylematów moralnych. – „The Times”

Malcolm Mackay, „Lewis Winter Musi Umrzeć”
Wydawnictwo Akurat
Cena detaliczna: 34,99 zł
Ilość stron: 368
Premiera: 05.03.2014 r

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


9 − trzy =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 804 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony