Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Amy Dickson „Catch Me If You Can” już w sklepach

Amy Dickson „Catch Me If You Can” już w sklepach

(fot. materiały prasowe)Saksofonistka Amy Dickson jest jedną z najbardziej utalentowanych i szanowanych młodych instrumentalistek klasycznych. Urodziła sie w Sydney, gdzie debiutowała w wieku 16 lat.

Gra bardzo wyjątkowym dźwiękiem, delikatnym, dostojnym, nasyconym, wciąż szukając lepszego brzmienia dla swojego ukochanego instrumentu-saksofonu altowego. Powszechnie ceniona za charakterystyczne brzmienie i podziwiana za niebywałą muzykalność. Amy występowała na całym świecie, w miejscach takich jak Wigmore Hall, Royal Albert Hall i Opera w Sydney, jako solistka z wieloma orkiestrami, w tym Sydney Symphony Orchestra, Vienna Chamber Orchestra, Philharmonia Orchestra i London Philharmonic.

Amy jest głęboko zaangażowana w rozwój repertuaru saksofonowego, jednocześnie walcząc o rozpowszechnianie już istniejącego. Regularnie podejmuje współpracę z kompozytorami, wnosząc tym samym znaczący wkład w powstawanie nowych utworów na saksofon solo oraz z towarzyszeniem orkiestry i orkiestry kameralnej.

Kompozytorzy, którzy pisali dla Amy to m.in. Ross Edwards, Peter Sculthorpe, Graham Fitkin, Steve Martland i Huw Watkins.

Artystka niedawno została wyróżniona tytułem MasterCard Breakthrough Artist of the Year Brit Award Classic. Trzeci album Amy „Dusk & Dawn”, wydany w kwietniu 2013 roku, został z zachwytem przyjęty przez krytykę i od razu znalazł się na # 1 w UK Classical Chart i # 65 w UK Pop Album Chart.

„Catch Me If You Can” to zbiór najbardziej osobistych, ulubionych utworów Amy, które jednocześnie znakomicie eksponują możliwości saksofonu altowego.

Na płycie znajduje się „Escapades” Johna Williamsa na saksofon altowy i orkiestrę, „Koncert na saksofon” Michaela Kamena i genialny score Marka Knopflera z 1983 do filmu „Local Hero”. Nagrywając tę płytę Artystka współpracowała z Melbourne Symphony Orchestra. Album ten został wydany w Australii (przez Australian Broadcasting Corporation) w lutym 2013 r.

Tracklista:
1 I. Closing In
2 II. Reflections
3 III. Joy Ride Concerto for Saxophone
4 I. [First Movement]
5 II. [Second Movement]
6 III. [Third Movement] Local Hero Saxophone Concerto
7 I. Mist Covered Mountains
8 II. Smooching
9 III. Boomtown
10 IV. Going Home

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


− trzy = 3

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 192 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony