Jestes tutaj: Home » FILM » Egranizacja

Egranizacja

(fot. personalexcellence.co)Przenoszenie gier wideo na ekrany kin staje się coraz częstszym zjawiskiem. Jednak dotychczasowe ekranizację są po prostu słabe.

Producenci często robią po prostu skok na kasę, licząc na rzeszę fanów gry udającą się do kina. Problemem przy tworzeniu takich filmów jest zbyt powierzchowne traktowanie fabuły i można założyć, że jest to skok na kasę. Brak oddania klimatu gry i tworzenie zbyt wielu absurdalnych kwestii staje się typowym strzałem w kolano. Często także wybór głównych aktorów jest sprawą wzbudzającą wiele emocji wśród fanów. Scenarzyści czasami na siłę starają się dodać swoje elementy do zbudowanego już świata. Zmiany fabuły, miejsca wydarzeń, wyglądu bohatera. Jest to zaskakujące, przecież fani pokochali grę za to jak ona jest, więc po co to zmieniać  liczyć na to, że może ta nowa koncepcja trafi w gusta widzów?

Do bardziej znanych i najlepiej przyjętych adaptacji należą: Resident Evil, Silent Hill, Hitman, Mortal Kombat. Z drugiej strony mamy całą masę filmów, które chyba z założenia miały tylko naciągnąć na kasę fanów gier. Napawa optymizmem fakt, że poszerzanie się tego segmentu filmowego sprawi, że wśród tylu produkcji jakaś dobra musi się pojawić.

Do kin trafią jeszcze takie hity jak: Need for Speed, Assassin’s Creed, Warcraft, Uncharted.

Wzrost fanów i wydatków na przemysł komputerowy sprawia, że będziemy mieli do czynienia z coraz większą ilością takich filmów. Dlatego trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać na pierwszy prawdziwy hit egranizacji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


+ pięć = 12

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 136 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony