Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Oszust mieszkaniowy brał zaliczki za wynajem cudzego lokalu

Oszust mieszkaniowy brał zaliczki za wynajem cudzego lokalu

(fot. polscott24.com)34-latek został poproszony przez sąsiadkę o opiekę nad mieszkaniem, pod jej nieobecność. Postanowił zarobić na naiwności mieszkańców stolicy.

Przed świętami Bożego Narodzenia, kobieta wyjeżdżając do rodziny, poprosiła o przypilnowanie mieszkania, w centrum Warszawy, swego znajomego sąsiada Damiana S. Poinformowała go, że wróci w styczniu.

Mężczyzna, gdy właścicielka wyjechała, zamieścił za pośrednictwem portalu internetowego, ogłoszenie o wynajmie kawalerki. Chętnych nie brakowało. Damian S. oprowadzając potencjalnych najemców po mieszkaniu, podpisywał z nimi umowę i pobierał zaliczki w wysokości od 550 do 950 zł. Kwatery jednak nikomu nie udostępnił.

Wpadł, gdy właścicielka wróciła i do jej lokalu przyszła jedna z oszukanych osób, chcąc uzyskać informacje, o odbiorze kluczy. Kobiety zawiadomiły policję, która zatrzymała wyłudzacza. Mężczyzna przyznał się do winy i usłyszał zarzut oszustwa. Grozi mu teraz do 8 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


2 + = trzy

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 648 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony