Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Nagroda Grammy dla polskiego jazzmana

Nagroda Grammy dla polskiego jazzmana

(fot. wlodekpawlik.com)Pianista Włodek Pawlik zdobył nagrodę w kategorii najlepszy album jazzowy.

Włodzimierz Pawlik to absolwent warszawskiej Muzycznej Akademii w klasie fortepianu Barbary Hesse-Bukowskiej. Ukończył również wydział jazzowy Hochschule fur Musik w Hamburgu.

Pawlik jest, nie tylko wybitnym artystą jazzowym, ale również pedagogiem i kompozytorem muzyki filmowej. Wielokrotnie zdobywał wyróżnienia dla ,,Jazzowego muzyka roku’’, przyznawane przez warszawski Jazz Klub Akwarium. Jego twórczość znają miłośnicy gatunku na całym świecie. Artysta wielokrotnie brał udział w największych festiwalach jazzowych, zarówno w kraju (Jazz Jamboree, Warsaw Summer Jazz Days), jak i za granicą (North Sea Jazz Festival w Hadze, European Jazz Fetival w Atenach).

Artysta odebrał nagrodę w niedzielę 26 stycznia b.r. w Los Angeles. 55-letni twórca został wyróżniony za album ,,Night In Calisia’’.

„Jazz jest muzyką amerykańską. Dostałem nagrodę w ojczyźnie jazzu. Nie ukrywam, jestem bardzo szczęśliwy” – mówił po otrzymaniu statuetki, w rozmowie z RMF FM.

Płyta miała swoją premierę 19 czerwca 2010 r. w Kaliszu. Powstała z okazji obchodów 1850-lecia miasta. Znalazły się na niej kompozycie Pawlika i orkiestry Filharmonii Kaliskiej pod batutą Adama Klocka. Krążek trafił do sklepów w listopadzie 2012 r., natomiast amerykańska premiera odbyła się w sierpniu 2013 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


siedem × 7 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 813 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony