Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Smyczkowi wirtuozi

Smyczkowi wirtuozi

(fot. akirarecords.com)Czy wierzycie w przypadki? Ja chyba nie. I to nie przypadkowo trafiłam dziś na zespół, który bardzo mnie zaciekawił i zaintrygował.

Clean Bandit to stosunkowo niedługo działający zespół powstały w 2009 r. w Wielkiej Brytanii w Cambridge. Jack, Luke, Grace, Milan to młodzi muzycy łączący klasyczne brzmienie z nowoczesną muzyką dance i electro. Można powiedzieć, że bawią się dźwiękami, tworzą nowe, niespotykane i wyjątkowe kompozycje. Po pierwszym pojawieniu się ich piosenki „Mozart’s House” na listach przebojów, musieli trochę poczekać, aby ich najnowsza piosenka „Rather Be” trafiła na PIERWSZE miejsce UK Singles Chart. 26 stycznia uzyskali 2 mln wejść na YouTube. Sami nazywają się electro-kwartetem. Jeśli zastanawiacie się jak brzmiałby Mozart, gdyby żył w dzisiejszych czasach, to posłuchajcie kawałka „Mozart’s House”. Osobiście polecam także szybko wpadające w ucho „Rather Be”.

A całe odkrycie dzięki BBC Radio 1! Polecam, szczególnie audycje Scotta Millsa i Grega Jamesa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


4 + siedem =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 625 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony