Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Dzisiaj premiera soundtracku „Romeo & Juliet” Abla Korzeniowskiego

Dzisiaj premiera soundtracku „Romeo & Juliet” Abla Korzeniowskiego

(fot. materiały prasowe)Romans wszech czasów z muzyką polskiego kompozytora Abla Korzeniowskiego! 

Abel Korzeniowski w 1996 roku ukończył studia instrumentalne (wiolonczela), a w 2000 roku, z wyróżnieniem, studia kompozycji u Krzysztofa Pendereckiego na Akademii Muzycznej w Krakowie. Tam też od 1999 do 2001 roku był asystentem na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki. Jego utwory były wykonywane podczas najważniejszych festiwali muzycznych w Polsce, Niemczech, Słowacji, Mołdawii, na Ukrainie i Białorusi. Jest uznawany za jednego z topowych polskich kompozytorów i coraz bardziej doceniany na świecie.

Jest autorem muzyki do wielu sztuk teatralnych i filmów – fabularnych, dokumentalnych i krótkometrażowych m.in.: „Duże zwierzę”, „Pogoda na jutro” (reż. Jerzy Stuhr), „Anioł w Krakowie”, „Metropolis”. Był dwukrotnie nominowany do Złotych Globów za muzykę do filmów: „Samotny mężczyzna” i „W.E.”.

Muzykę do „Romeo & Juliet” kompozytor nagrał w Los Angeles wraz z pełną orkiestrą symfoniczną i chórem. Pierwotnie pod koniec ubiegłego roku muzykę nagrywał James Horner, ale producenci zdecydowali, że ostatecznie zastąpi go Korzeniowski.

Abel Korzeniowski to kompozytor, który zna siłę sentymentu i nie boi się sięgać po brzmienia budzące najgłębsze emocje. Dzięki temu stworzył ścieżkę dźwiękową poruszającą do głębi, każdy z utworów jest perełką muzyczną, przede wszystkim ze względu na wysmakowaną, doskonałą instrumentację.

Tracklista:

Juliet’s Dream
Forbidden Love
Queen Mab
The Cheek of Night
First Kiss
Trooping With Crows
A Thousand Times Good Night
Come, Gentle Night
Wedding Vows
Fortune’s Fool
From Ancient Grudge
Death Is My Heir
Tempt Not a Desperate Man
The Crypt, Part 1
The Crypt, Part 2
Eternal Love

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


siedem × = 21

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 823 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony