Jestes tutaj: Home » FILM » Moda na remake

Moda na remake

(fot. materiały prasowe)Historia kina słynie z odtwarzania ponownie tych samych historii. Jednak obecne czasy pobijają wszelkie statystyki. Każdego roku do kin wchodzi tyle remaków znanych historii, że wręcz każdego miesiąca jesteśmy w stanie iść na film, który jest nową wersją czegoś co już było.

Sytuacja ta nie jest zła, gdy mamy do czynienia z naprawdę dobrymi i nowymi interpretacjami historii bądź też jest to film sprzed kilkudziesięciu laty i został już zapomniany. Bronią się także filmy, gdzie główny bohater jest superbohaterem bądź jakąś postacią z książki. Przykład Batmana czy też Jacka Ryana (bohater książek Toma Clancy’ego). Jednak remake filmu, który ma 20 czy 10 lat jest dla mnie dość dziwną sprawą. Wydaje się to być jedynie skok na kasę i próba zarobienia na bazie sławy poprzedniej wersji.

W tym roku do bardziej znanych remaków należą m.in. Robocop, Tarzan, Dracula, Annie. A w fazie planów są takie filmy jak: Krwawy Sport (tak, tak ten z Van Dammem), Ucieczka z Nowego Yorku, Godzilla, Gremliny, Nieśmiertelny, Jumanji, Legenda Conana, Mumia, Na fali, Policyjna Akademia, Pogromcy Duchów i wiele innych.

Jak widać filmowcy lubią nam proponować tę samą historię z jedynie lepszymi efektami. Czy nie lepiej wykorzystać te pieniądze na nowe scenariusze? Co roku prezentuje się listę najlepszych i jeszcze niewykorzystanych scenariuszy „Black List”.  Często filmy te w następnych latach należą do przebojów kinowych:  Juno, Jak zostać królem, Slumdog, Argo, 50/50.

Mając taki scenariusz, nawet przy budżecie 7 milionów dolarów można stworzyć film, który zarobi 230 milionów. A później zdobędzie on  4 nominacje do Oscara i wygra w kategorii… najlepszy oryginalny scenariusz.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


5 − dwa =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 085 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony