Jestes tutaj: Home » LITERATURA » „Miłość bez końca” – kultowa opowieść o miłości

„Miłość bez końca” – kultowa opowieść o miłości

(fot. materiały prasowe)Kultowa opowieść o młodzieńczej miłości, o uczuciu, które staje się wyniszczającą obsesją. 5 lutego do księgarń trafi powieść Scotta Spencera „Miłość bez końca”.

To książka dla miłośników love story w najlepszym – klasycznym – wydaniu. Autor przedstawia historię pary nastolatków, budzącego się w nich uczucia i pożądania. Bohaterowie, oscylując wciąż na granicy świata dziecięcego i świata dorosłych, doświadczają miłości absolutnej, wszechogarniającej, która z czasem prowadzi do obsesji i destrukcji. Scott Spencer opowiada o czasach, gdy w Ameryce wybuchła rewolucja w dotychczasowym postrzeganiu moralności i ludzkiej seksualności.

Książka ukaże się tuż przed premierą filmu w reżyserii Shany Feste opartego na motywach powieści Spencera. „Miłość bez końca” została przetłumaczono na ponad 20 języków i sprzedana w nakładzie 2 milionów egzemplarzy.

Akcja powieści toczy się w Chicago na przełomie lat 60. i 70. XX wieku na tle wielkich przemian obyczajowych. Cenzura i tabu przestają istnieć, nadchodzi era wyzwolenia i ekspresji seksualnej. Scott Spencer opowiada historię siedemnastoletniego Davida i rok młodszej Jane, których szaleńcza miłość, pożądanie i wzajemna fascynacja seksualna wybuchają z siłą, której sami nie potrafią zrozumieć. Kiedy ojciec Jade przerażony intensywnością uczuć Davida zabrania młodym kontaktów, chłopak wymyśla sposób, jak wrócić do łask jej rodziców: wywoła pożar, z którego wszystkich uratuje. Jednak sytuacja szybko wymyka się spod kontroli i przeradza w koszmar.

Scott Spencer jest amerykańskim pisarzem, uznanym zarówno przez czytelników, jak i krytykę. Publikował m.in. w :„New York Times”, „New Yorker”, „GQ” i „Harper’s Magazine”, stale współpracuje z „Rolling Stone”. Prowadził zajęcia z kreatywnego pisania na kilku uniwersytetach. Dotychczas w wydawnictwie MUZA ukazały się 3 powieści autora: „Statek z papieru” (nominacja do National Book Award), „Szczęśliwi frajerzy”, „Mężczyzna z lasu”. Powieść „Miłość bez końca” (wydana po raz pierwszy ponad trzydzieści lat temu) była także nominowana do National Book Award, do dzisiaj pozostaje klasyczną pozycją, dzięki której Scott Spencer zyskał opinię współczesnego amerykańskiego mistrza powieści o miłości.

Niewielu jest współczesnych anglojęzycznych pisarzy, którzy posługują się angielskim w podobny Spencerowi sposób… Potrafi on oddać w swej precyzyjnej, pięknie zrytmizowanej prozie każdy odcień uczuć, każdą nieudaną próbę bohaterów, by swych uczuć nie okazać. – „The Wall Street Journal”

Scott Spencer pisze z prawdziwą pasją o miłości, która nie chce ustąpić… Wszystko w tej książce jest wiarygodne. Zawładnęła czytelnikami od pierwszego, zupełnie wyjątkowego zdania. – „Newsweek”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


− 2 = jeden

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 103 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony