Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Doroczne liczenie żubrów w Puszczy Białowieskiej

Doroczne liczenie żubrów w Puszczy Białowieskiej

(fot. tvn24.pl)Przeliczenie populacji żubrów występujących w polskiej części Puszczy Białowieskiej przeprowadzą pracownicy Białowieskiego Parku Narodowego i nadleśnictw.

Liczenie żubrów rozpocznie się dzisiaj. Pracownicy parku zdecydowali się na okres zimowy, gdyż część stada jest liczona po tropach na śniegu.

Ubiegłej zimy, na obszarze ok. 130 ha, doliczono się 504 żubrów. Liczba ta dotyczy jedynie polskiej części Puszczy Białowieskiej. Według pracowników parku w 2013 r. urodziło się ok. 60 młodych, więc stado powinno być nieznacznie większe. Ok. 40 sztuk padło w wyniku naturalnej śmierci, odłowów i odstrzałów selekcyjnych.

Opinie na temat liczebności żubrów są podzielone. Jedni uważają, że występuje ich za dużo, w stosunku do zajmowanego obszaru. Inni twierdzą, że jest ich zdecydowanie za mało i gatunek nadal jest zagrożony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


7 − = jeden

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 154 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony