Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Premiera singla i teledysku Kasi Moś

Premiera singla i teledysku Kasi Moś

(fot. materiały prasowe)Kilka dni temu odbyła się premiera singla Kasi Moś „Zatracam się” zapowiadającego debiutancki album Artystki, który ukaże się jeszcze w tym roku.

Kompozytorami piosenki są Mateusz Moś (brat Kasi, który jest również producentem tego utworu) oraz wybitny pianista Mateusz Kołakowski. Nagrania dokonano w Alvernia Studios.

Jak mówi artystka – „Pierwszy szkic utworu powstał parę lat temu, gdy zastanawialiśmy się, która z piosenek powinna ukazać się jako pierwsza wspólnie z zespołem podjęliśmy decyzję, że będzie to właśnie „Zatracam się”. Pragnę być autorką większości tekstów, ten napisałam wspólnie z bratem. Myślę, że ze słowami tego utworu każdy z nas będzie mógł się utożsamić”.

Teledysk został zrealizowany w Bytomiu i jego okolicach przy wsparciu miasta Bytom, w którym Kasia mieszka. Reżyserem klipu jest Adam Gawenda AG STUDIO.

Katarzyna Moś – ukończyła szkołę muzyczną im. Fryderyka Chopina w Bytomiu w klasie wiolonczeli i fortepianu. Jest absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie wokalu, Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Pobierała lekcje u takich autorytetów jak: Elżbieta Chlebek, Beata Przybytek, Gerald Trottman, Agata Pisko, Anna Serafińska, Marek Bałata.

Współpraca:

– z Robin Antin założycielką The Pussycat Dolls; Występowała z „The Pussycat Dolls Burlesque Review” w Viper Room LA, przy którym współpracowała z Kelly Osborne, Mya i Carmen Electra. Ma na swoim koncie występ dla jednej z największych agencji tańca MSA Agency z Los Angeles.

– z orkiestrą AUKSO pod batutą Marka Moś przy nagraniach płyty Pawła Mykietyna „Pasja według Świętego Marka” oraz trasa koncertowa: „Wratislavia Cantans” we Wrocławiu, „Festiwal Muzyki Polskiej” w Krakowie oraz „Warszawska Jesień”

– z Lothar Dziwoki Big Band (od 16 roku życia) wspólnie reprezentowali Polskę na „Silesian Artist Festival” w Goteborgu, Szwecji oraz na wielu koncertach w Polsce

– z Borysem Szycem podczas promocji albumu „Felin’Good” m.in. podczas Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach transmitowanego w TV Polsat oraz Aktorskiej Gali Kabaretowej w Sopocie

– z Grzechem Piotrowskim – utwór Hemoonity z płyty “Emotronica”

– z grupą hip-hopową Bezimienni – utwór i teledysk do utworu „Strych” i „Prości ludzie”

Wzięła udział m.in.:

– z „Pussycat Dolls Burlesgue Review” w koncercie w Toronto na zaproszenie Evy Longorii podczas aukcji charytatywnej Fundacji wspieranej przez aktorkę oraz podczas Festiwalu Filmowego Sundance Klub „House of Blues”

– w trasie koncertowej grupy My-Ex w Katowicach, Warszawie (Klub Tygmont, koncert na żywo w Studio Polskiego Radia, Koncert na żywo w TV), Łagowie (Letni Festiwal Filmowy), Olsztynie (Bohema Jazz Festival)

– z Jazz Trio – Garbowski, Raminiak, Gradziuk – w ramach Festiwalu Letniej Filharmonii Aukso w Sejnach

– w koncercie z Trio Andrzeja Jagodzińskiego organizowanym w Monachium przez Polskie Ministerstwo Kultury

– w Konkursie Eurowizji z kompozycją Roberta Jansona „I wanna know”

– zagrała swój pierwszy koncert wraz z zespołem The Stetsons w Teatrze Małym w Tychach

– w koncercie Fajfy z Jazzem organizowanych przez wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, odbywającym się w Bibliotece Śląskiej, nagrywanym i transmitowanym przez telewizję Katowice

Zaśpiewała przebój „Love to love you baby” i „Upside down” w animowanym filmie „Disco Robaczki”

W roku 2012 wraz z wybitnymi artystami takimi jak: Andrzej Bauer, Agata Zubel, Marcin Masecki, Cezary Duchnowski i DJ Lenar, którzy wywodzą się z różnych nurtów muzycznych, wzięła udział w pierwszej odsłonie koncertów z cyklu „Trans – Fuzja” w Studiu im. Władysława Szpilmana. Koncert ten był poświęcony patronowi studia oraz Witoldowi Lutosławskiemu.

Zagrała jedną z głównych partii w światowej prapremierze musicalu “Król Lear” Pawła Mykietyna, która odbyła się na Festiwalu Sacrum Profanum w Krakowie.

W tym samym roku została Finalistką III edycji programu TV Polsat „Must Be The Music”.

W styczniu tego roku nagrała wokalizę do kompozycji Wojciecha Kilara, która została wykorzystana w filmie Krzysztofa Zanussiego „Obce ciało”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


cztery + = 12

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 130 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony