Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Łódzcy policjanci rozbili gang złodziei samochodów

Łódzcy policjanci rozbili gang złodziei samochodów

(fot. mmlodz.pl)Funkcjonariusze z łódzkiego CBŚ zatrzymali w sumie 12 osób. Wartość skradzionych aut szacuje się na 3,5 mln zł.

Od kilku miesięcy policjanci, pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Łodzi, prowadzili śledztwo w sprawie kradzieży najnowszych marek BMW. Złodzieje kradli luksusowe auta na zachodzie Europy i legalizowali je w Polsce. Proceder trwał od 2010 roku.

Grupa przestępcza składała się z kobiet i mężczyzn w wieku od 23 do 54 lat. Mundurowi zatrzymali także 49-letniego lidera grupy, który prowadził cały proceder oraz dwóch właścicieli auto-komisów, do których trafiały skradzione auta. Funkcjonariusze zatrzymali w sumie, w minionym tygodniu, łącznie 12 osób, na terenie województwa łódzkiego i małopolskiego.

Legalizacja pojazdów polegała na wyszukiwaniu tzw. ,,słupów’’ – ludzi, którzy udostępniali swoje dane osobowe i dokumenty tożsamości. Rejestrowano na nich samochody, oferując w zamian kilkaset złotych. Kolejnym etapem było wystawianie już zalegalizowanych aut po zaniżonych cenach na portalach internetowych i giełdach samochodowych. Zyski były ukrywane, bądź legalizowane poprzez pranie brudnych pieniędzy.

Łódzkim policjantom udało się odzyskać w sumie 19 samochodów, skradzionych w latach 2011-2013, których łączna wartość przekracza 3,5 miliona złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


+ 4 = sześć

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 823 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony